máj 2018
po ut st št pi so ne
 
7
14
15
16
28
29
30
     
             

EJC: Popov domácou hviezdou

  18. 4. 2017
Francúzsky bedmintonista Toma Junior Popov sa stal domácou „star“, keď na európskom šampionáte výrazne pomohol svojmu tímu k zisku titulu a následne zabodoval aj v jednotlivcoch, kde dokázal ukoristiť zlato z dvojhry a štvorhry juniorov.

Popov, ktorý bol jednotkou turnaja sa dokonca vo finále stretol s druhým nasadeným Arnaudom Merklem, taktiež Francúzom. Vo štvorhre zasa dominoval spoločne s Thomom Gicquelom, keď v poslednom dueli o zlato porazili anglický nenasadený pár Max Flynn/Callum Hemming. Víťazkou dvojhry dievčat sa stala prvá nasadená Dánka Julie Dawall Jakobsen. Tá si vo finále poradila s dvanástou nasadenou Ukrajinkou Marynou Ilyinskayou. Jednotkám turnaja, konkrétne zo Švédska, Emme Karlsson/Johanne Magnusson sa podarilo vyhrať štvorhru žien, keď vo finále zdolali už spomínanú Dánku Julie Dawall Jakobsen spolu s Alexandrou Boje. Poslednými juniorskými majstrami Európy  sa v mixe stali druhí nasadení Rusi Rodion Alimov/Alina Davletova, ktorí na striebornej priečke zanechali nenasadenú škótsku dvojicu Alexander Dunn/Eleaonor O´Donnell.

Najväčším úspechom Slovákov, ktorí na majstrovstvách vystupovali v zložení Andrej Antoška, Adam Horák, Peter Hrnčár, Richard Šmatlák, Alexandra Remeňová, Katarína Vargová a Mia Tarcalová sa stalo tretie kolo štvorhry dievčat, do ktorého sa podarilo prebojovať posledným dvom spomínaným. Na záver dodáme, že napríklad Adam s Miou neprešli v mixe cez škótsky pár Dunn/O´Donnell, teda neskorších finalistov šampionátu.

Na samotné hodnotenie výkonov našich hráčov od reprezentačného trénera Tibora Kesslera sa môžete tešiť už čoskoro.

2017 European Junior Team Championships

Výsledky Slovákov nájdete TU.