máj 2018
po ut st št pi so ne
 
7
14
15
16
28
29
30
     
             

Croatian International: Repiská nestačila na Hald, neskoršiu víťazku turnaja

  18. 4. 2017
Sen Martiny Repiskej o finálovej účasti na medzinárodnom podujatí Victor Croatian International 2017, ktorý sa počas veľkonočných sviatkov konal v Záhrebe, sa rozplynul hneď v druhom kole po prehre s Dánkou Anne Hald.

Martina na turnaj cestovala s jasným cieľom, a to odohrať čo najviac zápasov. Úvodné kolo proti Slovinke Emme Cizelj zvládla na výbornú a bez väčších problémov sa posunula do druhého kola, kde však narazila na dánsku hráčku Anne Hald.

Ako Marta spomínala, sama vedela, že ju čaká ťažký duel, pretože nie tak dávno s ňou prehrala na dánskej lige v troch setoch. Tri sety sa ale nakoniec nekonali a súperka sa po výhre 21:13 a 21:19 posunula do ďalšieho kola, pričom našu reprezentantku poslala domov. Marta okrem dvojhry skúsila zabodovať aj vo štvorhre, no spolu s Dánkou Amalie H. Frihagen nestačili v prvom kole na tretí pár turnaja, ktorým boli Nórky Jorgensen/Syvertsen.

Pre našu hráčku to bola pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy (25.-30.4.2017 – Kolding /DEN/) posledná skúška. Veríme, že v Dánsku sa Marte proti Bieloruske Zaitsave podarí naplno zabodovať.

Doplníme, že triumf z dvojhry získal Fín Kasper Lehikoinen, ktorý si vo finále poradil s turnajovou jednotkou, domácim Zvonimirom Durkinjakom. Ten však zlato nakoniec aj tak získal, a to vo štvorhre mužov spolu s krajanom Zvonimirom Hoelblingom. Víťazkami štvorhry žien sa stali prvé nasadené Estónky Kristin Kuuba/Helina Ruutel a v mixe dominovali štvrtí nasadení Angličania Matthew Clare/Victoria Williams.

Victor Croatian International 2017