máj 2018
po ut st št pi so ne
 
7
14
15
16
28
29
30
     
             

ZsB: Shuttle time aj v Novom Meste nad Váhom

  19. 4. 2017
Aj keď o niečo neskôr ako každý rok, séria školení Začni s bedmintonom sa rozbehla aj v sezóne 2017, kde ju odštartovali učitelia z Nového Mesta nad Váhom.

Celosvetový projekt, ktorý je každým rokom populárnejší v rôznych kútoch zeme sa teší veľkej obľube aj na Slovensku. Shuttle time, resp. program Začni s bedmintonom sa u nás realizuje od roku 2013 a počet záujemcov stále stúpa.

Dôkazom toho sú neustále plné školenia, na ktorých naši školitelia poskytujú učiteľom cenné rady a tipy ako správne deti motivovať a učiť ich základom bedmintonu. Veríme, že bedminton je na školách či krúžkoch obľúbeným športom a časom sa začlení aj do pevného výučbového procesu.

Aktuálne sme opäť rozbehli sériu školení, ktoré odštartovali učitelia 12.apríla v Novom Meste nad Váhom. Celkovo osemnásť účastníkov z Hornej Stredy, Nového Mesta nad Váhom, Bošáce, Novej Bošáce, Čachtíc, Lubiny či z Trenčína a Bziniec pod Javorinou sa zoznámilo s programom, ktorý chce dať možnosť hrať bedminton deťom z celého sveta.

Úlohou školiteľa Michala Matejku teda nebolo naučiť učiteľov len základom bedmintonu a odovzdať svoje skúsenosti, ale ukázať záujemcom ako s deťmi pracovať, ako využiť na bedminton aj malé priestory či ako pracovať s veľkými skupinami.

Ďalšie školenia sú na programe 3.mája v Pezinku a 26.mája v Spišskej Novej Vsi. Obe prebehnú pod drobnohľadom Mariána Šulka. V prípade záujmu, či ďalších informácií nás neváhajte kontaktovať.

Účastníci školenia v Novom Meste nad Váhom:

  • Viliam Žitňanský, Denisa Mraffková, Pavol Petráš, Dana Jeřábková, Jozef Říha, Zuzana Verešová, Katarína Kusendová, Zuzana Liptáková, Peter Peráček, Katarína Surmanová, Peter Magula, Jana Tlstovičová, Ján Pavlíček, Mária Kurjaková, Janka Kvašňovská, Juraj Bernovský, Martina Švecová, Roman Salo