jún 2018
po ut st št pi so ne
       
4
5
6
11
18
25
 
             

OM dospelých: Vachálek s Vargovou dvakrát prví

  15. 5. 2017
Bratislava a Košice hostili počas víkendu bedmintonistov, ktorí na Oblastných majstrovstvách východu a západu bojovali nielen o body do rebríčka, ale aj o jednotlivé turnajové prvenstvá.

Na západe republiky sa vo finále mixu stretli Juraj Vachálek a Jana Nejedlová spolu s Adamom Horákom a Emmou Brnákovou. Výhru si po setoch 21:10 a 21:13 pripísal na konto prvý spomínaný pár, ktorý bol zároveň aj prvým nasadeným ;                párom turnaja. Juraj sa ako jednotka dvojhry mužov prebojoval do finále aj tam, no z výhry sa nakoniec radoval nenasadený Lukáš Klačanský, ktorý prvý set získal pomerom 21:15 a druhý set za stavu 11:4 pre Klačanského ukončil samotný Vachálek. K zlatu z mixu a striebru zo štvorhry pridal Vachálek na záver ešte zlato zo štvorhry, kde vo finále spoločne Mirom Haringom oplatil dvojhrovú prehru Klačanskému, ktorý hral spolu s Petrom Hrnčárom.

Vo dvojhre žien dominovala druhá nasadená Alžbeta Peruňská. Tá si vo finále poradila s jednotkou turnaja Tamarou Prostinákovou dva nula na sety. Peruňská nastúpila po boku Lucie Vojtekovej aj vo finále štvorhry žien, ale tam ich zastavila trenčianska dvojica Jana Čižnárová/Katarína Jargašová, ktorá zvíťazila až po dramatickom  a jedinom trojsetovom dueli.

Výsledky finálových stretnutí Bratislava:

XD: Vachálek/Nejedlová /1/ (Spoje Bratislava) – Horák A./Brnáková /4/ (Sokol Ilava) 21:10, 21:13

MS: Juraj Vachálek /1/ (Spoje Bratislava) – Lukáš Klačanský (CEVA Trenčín) 15:21, 4:11 retired

WS: Tamara Prostináková /1/ (CEVA Trenčín) – Alžbeta Peruňská /2/ (Fénix Bratislava) 19:21, 18:21

MD: Hrnčár/Klačanský /1/ (CEVA Trenčín) – Haring/Vachálek /2/ (Spoje Bratislava) 28:30, 18:21

WD: Čižnárová/Jargašová /1/ (M-ŠPORT Trenčín/CEVA Trenčín) – Peruňská/Vojteková /2/ (Fénix Bratislava/DBK Bratislava) 13:21, 22:20, 23:21

Finále mixu v Košiciach sa odohralo medzi Ladislavom Tomčkom/Gabrielou Kadukovou a Tomášom Banyászom/Zuzanou Rajdugovou. Jednoznačnú výhru v dvoch setoch si na konto pripísal prvý spomínaný pár. Kaduková sa po mixe ako dvojka turnaja dostala aj do finále dvojhry žien. Tam však na ňu čakala jednotka turnaja Katarína Vargová, ktorá klubovú spoluhráčku porazila v troch setoch. Vargová teda získala zlato z dvojhry, ku ktorému pridala ďalšie zlato zo štvorhry. Spolu s Ivanou Kuchárovou si vo finále poradili s prešovskou dvojicou Sára Pavlíková/Sára Stašková.

Víťazom dvojhry mužov sa stal Jarolím Vícen, ktorý vo finále zdolal druhého nasadeného Tomáša Dratvu dva nula na sety. A hoci Dratva vo dvojhre na zlato nesiahol, náladu si vylepšil vo štvorhre, kde sa mu podarilo zabodovať. S Bohumilom Kašelom porazili vo finále Karola Fiľa a Ľuboša Petrovského v dvoch setoch, čim sa stali absolútnymi víťazmi turnaja.

Výsledky finálových stretnutí Košice:

XD: Tomčko/Kaduková /1/ (Lokomotíva Košice) – Banyász/Rajdugová (PBA Prešov/KPŠ Košice) 21:10, 21:3

MS: Jarolím Vícen /7/ (Lokomotíva Košice) – Tomáš Dratva /2/ (KPŠ Košice) 21:11, 21:9

WS: Katarína Vargová /1/ (Lokomotíva Košice) – Gabriela Kaduková /2/ (Lokomotíva Košice) 21:15, 13:21, 21:14

MD: Dratva/Kašela /1/ (KPŠ Košice/Lokomotíva Košice) – Fiľ/Petrovský /3/ (KPŠ Košice) 21:16, 21:18

WD: Pavlíková/Stašková (PBA Prešov) – Kuchárová/Vargová /2/ (KPŠ Košice/Lokomotíva Košice)

Blížiace sa podujatia