30
31

OM U15: Hlavačková s hetrikom

15. 5. 2017
Oblastné majstrovstvá v kategórii do pätnásť rokov, ktoré sa konali v Bratislave boli úspešnými najmä pre Zinu Hlavačkovú, ktorá sa po turnaji vracala domov s hetrikom.

Zina Hlavačková najprv spolu s Lukášom Kudláčom ako jednotky turnaja zvíťazili v mixe, kde vo finále porazili trenčiansko-ilavskú dvojicu Alex Kajda/Adriana Drgová dva nula na sety. Zina zabodovala aj vo dvojhre, kde ako druhá hráčka turnaja zdolala štvrtú nasadenú Simonu Streharski v dvoch setoch. Jediné trojsetové finále čakalo na Zinu vo štvorhre, kde ju spolu s Adrianou Drgovou potrápili trojky turnaja, Olívia Kadlecová a Lea Výbochová.

Vo dvojhre chlapcov dominoval prvý nasadený Simeon Suchý, ktorý v napínavom finále vyhral nad druhým nasadeným Lukášom Kudláčom. Lukáš však k zlatu z mixu a striebru z dvojhry pridal ešte jedno zlato, ktoré spolu s Alexom Kajdom vybojoval vo štvorhre chlapcov, keď vo finále porazili prvý pár turnaja Sebastián Kadlec/Simeon Suchý.

OM U15 Bratislava

Výsledky finálových stretnutí Bratislava:

XD: Kudláč/Hlavačková /1/ (Slávia Trnava/Gymnázium Partizánske) – Kajda/Drgová /2/ (CEVA Trenčín/Sokol Ilava) 21:6, 21:19

BS: Simeon Suchý /1/ (BKK Sliač) – Lukáš Kudláč /2/ (Slávia Trnava) 21:18, 27:25

GS: Simona Streharski /4/ (BPR Bratislava) – Zina Hlavačková /2/ (Gymnázium Partizánske) 8:21, 18:21

BD: Kadlec/Suchý /1/ (BKR Púchov/BKK Sliač) – Kajda/Kudláč /2/ (CEVA Trenčín/Slávia Trnava) 15:21, 19:21

GD: Drgová/Hlavačková /1/ (Sokol Ilava/Gymnázium Partizánske) – Kadlecová/Výbochová /3/ (BKR Púchov/Slávia TU Zvolen) 21:18, 16:21, 21:18

Článok z OM U15, ktoré sa konali v Košiciach pridáme po dodaní výsledkov.