apríl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
16
23
           

Czech International 2017

  16. 5. 2017
Sedem Slovákov sa 17.-20.mája predstaví na Future Series podujatí Czech International 2017, ktoré sa bude konať v Karvinej.

Do susedného Česka si na medzinárodný turnaj v konkurencii 115 hráčov z 26 krajín vrátane Slovenska (Anglicko, Belgicko, Bielorusko, Česko, Dánsko, Estónsko, Chorvátsko, India, Indonézia, Irak, Izrael, Maďarsko, Moldava, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Thajsko, Ukrajina) odskočia Lucia Grenčíková, Miroslav Haring, Peter Hrnčár, Alžbeta Peruňská, Tamara Prostináková, Tomáš Soták a Juraj Vachálek.

Slováci sa predstavia prevažne v dvojhrách, a to ako v kvalifikácii, tak aj v hlavnej súťaži. V kvalifikácii, ktorá štartuje zajtra budeme sledovať výkony Juraja, Petra a Tomáša. Všetci traja nastúpia v druhom kvalifikačnom kole. Súperom Juraja bude Taiwanec Shiau Cheng Chen. Peter vyzve trinástku kvalifikácie, Ukrajinca Vladyslava Volnyanskiya a Tomáš si na súpera musí počkať. Stane sa nim víťaz duelu, ktorý prebehne medzi Poliakom Danielakom a Švédom Kuhlom.

Lucia, Tamara ako aj Alžbeta si zahrajú priamo hlavnú súťaž. Na Luciu, podobne ako na Juraja, čaká súperka z Taiwanu, Lin Sih Yun. Tamara skúsi do druhého kola postúpiť cez domácu hráčku Sabinu Milovú a Alžbeta si sily zmeria s Dánkou Sofie Zacho.

Jedinými slovenskými zástupcami v párových disciplínach budú Juraj s Mirom, ktorí nastúpia v druhom kole hlavnej súťaže štvorhry mužov. Ich súpermi sa môžu stať Švajčiari Filliettaz/Scheiwiller alebo belgicko-rumunský pár Bonnet/Filimon.

 Domáci majú na turnaji niekoľko horúcich želiezok v ohni, no azda najväčšie nádeje vkladajú do jednotky turnaja, Milana Ludíka ako aj do Jakuba Bitmana a Alžbety Bášovej, ktorí sú taktiež mixovými jednotkami. Vo dvojhre žien patrí číslo jeden Maďarke Agnes Korosi. Najvyššie nasadenými dvojicami vo štvorhrách sú Poliaci Lukasz Moren/Wojciech Skudlarczyk a Estónky Kristin Kuuba/Helen Ruutel.

O harmonograme Slovákov Vás budeme informovať zajtra.

Czech International 2017

MSQ 2.kolo: Juraj Vachálek (SVK) – Shiau Cheng Chen (TPE)

MSQ 2.kolo: Peter Hrnčár (SVK) – Vladyslav Volnyanskiy /3/ (UKR)

MSQ 2.kolo: Tomáš Soták (SVK) – víťaz zápasu: Mateusz Danielak (POL) – Richard Kuhl (SWE)

WS 1.kolo: Lucia Grenčíková (SVK) – Lin Sih Yun (TPE)

WS 1.kolo: Tamara Prostináková (SVK) – Sabina Milová (CZE)

WS 1.kolo: Alžbeta Peruňská (SVK) – Sofie Zacho (DEN)

MD 2.kolo: Haring/Vachálek (SVK) – víťazi zápasu: Bonnet/Filimon (BEL/ROM) – Filliettaz/Scheiwiller (SUI)