apríl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
16
23
           

Czech International: Uspejú naši kvalifikanti?

  17. 5. 2017
Kvalifikačné stretnutia medzinárodného turnaja Czech International 2017 štartujú o 15:00 hod.. Zo Slovákov sa počas prvého hracieho dňa predstavia Juraj Vachálek, Peter Hrnčár a Tomáš Soták.

Ako prvý sa k slovu dostane Juraj, ktorého zápas proti Shiau Cheng Chenovi z Taiwanu je na programe o 15:45 hod.. Jurajovho súpera, ktorý je ešte stále juniorom, by ste vo svetovom rebríčku dospelých hľadali síce márne, ale v Európe absolvoval tento rok niekoľko juniorských ako aj seniorských turnajov.  Ba čo viac, minulý rok ste tohto hráča mohli vidieť aj na slovenskom podujatí YONEX Slovak Junior 2016, kde v troch setoch podľahol štvrtému nasadenému Ukrajincovi Danylovi Bosniukovi. Pre Juraja mohol byť tento duel cenným meraním síl, avšak ako nám sám napísal, na turnaj necestuje úplne fit.

„Do Karvinej sme sa prihlásili spolu s Mirom do štvorhry, ja do dvojhry, a zároveň spolu s nami aj Betka Peruňská do dvojhry. Pred mesiacom som sa cítil fajn, ale prišli vážne problémy s kolenom takže sa zúčastním a odkaučujem Betku čo najďalej ako to pôjde. Dúfam, že sa nám zadarí aspoň vo štvorhre s Mirom. Veľmi dúfam, že to zvládneme bez väčších zranení, aspoň ja, a že budeme mať ďalšie skúsenosti do budúcna.“ Juraj

 

Ďalším zápasom v poradí bude duel Petra proti Ukrajincovi Vladyslavovi Volnyaskiymu, ktorý by sa mal odohrať presne o 16:00 hod.. Ukrajincovi patrí vo svete priečka číslo 854. a svoj posledný dvojhrový duel odohral na turnaji v Slovinsku minulý týždeň, kde v dvoch tesných setoch podľahol českému hráčovi Cristianovi Savinovi.

"Mojím cieľom na Czech International je podať čo najlepší výkon. Vo dvojhre na mňa čaká nasadená 3. kvalifikácie Ukrajinec V. Volnyanskiy. Súper pre mňa neznámy ale viem, že ma nečaká ľahký zápas." Peter

Posledným slovenským kvalifikantom bude Tomáš, ktorý na svoj zápas nastúpi o 17:15 hod.. Jeho súperom môže byť buď Poliak Mateusz Danielak alebo Švéd Richard Kuhl.

Sledujte priebežné výsledky a držte palce.

Czech International 2017 

MSQ 2.kolo: Juraj Vachálek (SVK) – Shiau Cheng Chen (TPE) 9:21, 7:21

MSQ 2.kolo: Peter Hrnčár (SVK) – Vladyslav Volnyanskiy /3/ (UKR) 21:23, 19:21

MSQ 2.kolo: Tomáš Soták (SVK) – Mateusz Danielak (POL)  5:21, 9:21