apríl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
16
23
           

TOTAL BWF Sudirman Cup 2017

  19. 5. 2017
Už túto nedeľu v Austrálii aj za účasti tímu Slovenska odštartujú Majstrovstvá sveta zmiešaných družstiev.

21.-28.mája bude Gold Coast v Austrálii hostiť 27 krajín z celého sveta. O titul absolútneho majstra sveta však budú môcť súperiť len družstvá z prvej skupiny, ktorých je 12, a ktoré boli vylosované do ďalších štyroch podskupín. Zvyšné družstvá, teda tímy v skupinách dva a tri, ktoré majú taktiež svoje podskupiny budú súťažiť o priečky 12.-27..

Slovensko sa nachádza v skupine 3B, kde si postupne sily zmeria s Tahiti (nedeľa, 10:00 hod.), s Fidži (pondelok, 10:00 hod.) a nakoniec so Srí Lankou (streda, 4:00 hod.). Obhajcami trofeje sú Číňania, ktorí sú v skupine 1A s Thajskom a Hongkongom.

Našu reprezentáciu, ktorá na podujatí štartuje v zložení Matej Hliničan, Milan Dratva, Martina Repiská a Katarína Vargová povedie Michal Matejka. Na tím určite nečaká ľahká úloha, no ako sa neskôr dozviete aj zo samotných rozhovorov, Slováci si v skupine trúfajú aj na výhry.

Dodáme, že práve dnes sa v Austrálii koná aj BWF Members Fórum, na ktorom svetová federácia informuje o svojich aktivitách či projektoch. Fórum sa organizuje každý rok a Slovensko na ňom má svoje zastúpenie v podobe prezidenta SZBe Antona Siažika.

Zajtra, t.j. 20.mája sa uskutoční aj Členská konferencia BWF, na ktorej sa okrem tradičných tém zo všetkých oblastí uskutočnia aj voľby do výkonného výboru svetovej federácie. Na obsadenie 17-tich miest sa prihlásilo celkovo 34 kandidátov, a my budeme veľmi držať prsty, pretože medzi kandidátmi je aj generálny sekretár SZBe Peter Tarcala.

TOTAL BWF Sudirman Cup 2017

1A: Čína, Thajsko, Hongkong

1B: Kórea, Taiwan, Rusko

1C: Japonsko, Malajzia, Nemecko

1D: Dánsko, Indonézia, India

2A: Vietnam, Škótsko, Kanada, Nový Zéland

2B: Singapur, Austrália, USA, Rakúsko

3A: Nová Kaledónia, Macau, Guam

3B: Srí Lanka, Tahiti, Slovensko, Fidži