júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Tréneri sa stretnú v Banskej Bystrici

  4. 8. 2017
Športová hala Baseline v Banskej Bystrici bude 5. a 6. augusta hostiť celkovo 34 trénerov s rôznymi stupňami kvalifikácie, ktorí sa zúčastnia medzinárodného bedmintonového semináru.

Už tento víkend sa teda väčšia časť trénerov SZBe stretne pod jednou strechou, aby sa na seminári, ktorý bude prebiehať ako v teoretickej, tak aj v praktickej rovine dozvedeli aktuálne trendy v trénovaní.

Prednášateľom a školiteľom bude Škót Alan McIlvain, ktorý pôsobil 10 rokov ako reprezentačný tréner v Belgicku, ďalej bol dva roky národným trénerom juniorov v Škótsku ako aj asistentom trénera dospelých. Okrem toho sa pod jeho vedením hráči kvalifikovali na OH 2012 ako aj OH 2016. Medzi jeho zverencov resp. zverenkyne patrí napríklad Belgičanka Lianne Tan – medailistka z prvých Európskych hier, ktoré sa konali v Baku.

Aktuálny tréner národnej maďarskej reprezentácie si pre našich trénerov pripravil zaujímavý program, ktorý bude pozostávať napríklad z rozdielnych krokov v pohybe, rýchleho štartu zo základnej pozície či z taktiky dvojhier, štvorhier a mixov.

Trénerov však nečaká len čisto bedmintonový víkend, pretože v sobotu na obed si vypočujú prednášku o športovom coachingu od Petra Bielika a neskôr popoludní sa čo-to dozvedia o firme Kompava.

Náročný dvojdňový program by mal skončiť v nedeľu približne o 13:00 hod., takže všetci účastníci sa majú na čo tešiť.

 

Blížiace sa podujatia