júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

YSO 2017: Zoznam účastníkov

  7. 8. 2017
Medzinárodného turnaja YONEX Slovak Open 2016, ktorý 30.8.-2.9.2017 prebehne v Trenčíne sa zúčastní 168 hráčov z 24 krajín. Medzi favoritmi nebudú chýbať ani naši reprezentanti.

Športová hala M-ŠPORT v Trenčíne privíta na konci mesiaca celkovo 168 hráčov z 24 krajín (Anglicko, Belgicko, Česko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Škótsko, Švajčiarsko, Taliansko, Ukrajina, Wales), ktorí na Future series podujatí zabojujú o toho najlepšieho.

Turnajovými jednotkami budú vo dvojhrách Angličan Sam Parsons, 87. hráč svetového rebríčka a Ukrajinka Natalya Voytsekh, ktorá sa aktuálne nachádza na priečke číslo 100. Práve Natalya Voytsekh na Slovensku minulý rok triumfovala a je teda jasné, že svoje víťazstvo bude chcieť zopakovať. O obhajobu sa bude pokúšať aj druhý nasadený Škót Matthew Carder. Vo štvorhrách budú najvyššie nasadenými hráčmi Poliaci Jan Rudzinski/Pawel Pradzinski, ktorí sú na svete 71. dvojicou. U žien budú z pozície jednotiek na výhru útočiť 119. Ukrajinky Vladyslava Lesnaya/Darya Samarchants. O svoje štvrté zlato sa v Trenčíne pokúsia českí reprezentanti Jakub Bitman/Alžbeta Bášová. K Výhram z rokov 2012, 2013 a 2016 bude 65. pár sveta určite chcieť pridať turnajové víťazstvo aj v roku 2017.

Zo Slovákov uvidíme v hre 13 bedmintonistov a zastúpenie budeme mať v každej disciplíne, ba čo viac, naši reprezentanti figurujú v niektorých prípadoch ako nasadení hráči.

Začneme mužskou dvojhrou, kde máme v hlavnom pavúku dvoch hráčov. Matejovi Hliničanovi patrí číslo tri a Milan Dratva je zasa sedmičkou turnaja. V kvalifikácii, ktorá odštartuje v stredu sa však predstavia aj Juraj Vachálek, Bohumil Kašela, Tomáš Soták, Peter Vašíček, Tomáš Dratva a Ladislav Koribský.

U žien je jedinou hráčkou v hlavnom pavúku Martina Repiská, ktorá je zároveň turnajovou trojkou. O postup do hlavnej súťaže zabojujú Lucia Grenčíková, Tamara Prostináková a Katarína Šariščanová.

Číslo dva patrí vo štvorhre mužov nášmu reprezentačnému páru Milan Dratva/Matej Hliničan. Okrem nich uvidíme v akcii aj úradujúcich majstrov Slovenska, Miroslava Haringa s Jurajom Vachálkom. Tretím a zároveň posledným slovenským párom bude v kvalifikácii mužskej štvorhry dvojica Tomáš Dratva/Bohumil Kašela.  

V ženskej štvorhre ako aj v mixe, sa do hlavnej súťaže dostala len Martina Repiská. Vo štvorhre sa predstaví po boku Lotyšky Moniky Radowskej a v mixe jej partnerom bude Milan Dratva. Čo sa mixu týka, o hlavnú súťaž zabojujú aj dvojice Miroslav Haring/Lucia Grenčíková a Bohumil Kašela/Katarína Šariščanová.

YONEX Slovak Open 2017

Blížiace sa podujatia