júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Európsky rebríček U17

  9. 8. 2017
V pravidelnej rubrike rebríčkov sa tentoraz najprv pozrieme na reprezentantov v kategórii do sedemnásť rokov, a na to, ako sa im darí v európskej konkurencii.

Dvojhrovou jednotkou pri chlapcoch ostáva aj naďalej Andrej Antoška, ktorý sa nachádza na priečke číslo 13.. Vo štvorhre patrí Andrejovi 20. pozícia v mixe zastáva priečku číslo 86.. Nemenej úspešným je v rebríčku Jakub Horák. Ten vo dvojhre úraduje z miesta číslo 30., no vo štvorhre obýva 19. priečku a v mixe by ste ho našli na 21. pozícii. Tretím Slovákom, ktorého spomenieme bude Erik Bartoš. Ten síce vo dvojhre zastáva až miesto číslo 88., vo štvorhre je na 127. priečke a v mixe na 137. mieste, no rebríčkom pomalými krokmi stúpa nahor. Podobne je na tom aj Viliam Turcsányi, ktorý zastáva vo dvojhre 120. miesto.

Najúspešnejšou Slovenkou je stále Mia Tarcalová, ktorá vyniká najmä v párových disciplínach, kde vo štvorhre obýva 17. priečku a v mixe je dokonca na 9. mieste, ale aj vo dvojhre na tom nie je zle, pretože by ste ju našli na 35. pozícii. Katarína Csonková je v rebríčku 56. hráčkou dvojhry, 57. hráčkou štvorhry a v mixe zastáva 134. miesto. 78. priečka patrí vo dvojhre Alexandre Remeňovej, ktorá je ďalej vo štvorhre na 61. mieste a v mixe na 87. priečke. Poslednou reprezentantku, ktorú spomenieme je Júlia Chmurovičová. Tá sa hlási zo 106. miesta vo dvojhre a zo 71. priečky v mixe.

Lídri rebríčka sa nám po mesiaci nezmenili, takže úradujúcimi jednotkami vo dvojhrách sú Srb Sergej Lukic s Maďarkou Vivien Sandorhazi. Vo štvorhrách patrí číslo jeden Rusovi Georgii Karpovovi a Turkyni Bengisu Ercetin. Francúzka Juliette Moinard aj naďalej ovláda rebríček mixu.

Kompletný rebríček nájdete TU. 

Blížiace sa podujatia