júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Slováci vo svetovom rebríčku

  11. 8. 2017
Ako vyzerá aktuálny svetový rebríček, ktorí hráči sú lídrami, a na ktorých miestach sa nachádzajú naši reprezentanti si môžete prečítať v článku.

Pozície svetových jednotiek sa nemenia až tak často a lídrami sú aj tento mesiac Kórejčan Son Wan Ho s Taiwančankou Tai Tzu Ying vo dvojhrách ako aj dvojice Li Junhui/Liu Yuchen (CHN), Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi (JPN), Zheng Siwei/Chen Qingchen (CHN) v párových disciplínach.

A čo Slováci? Tí ostali bez väčších zmien, pretože za posledné obdobie neabsolvovali žiaden turnaj. Druhú polovicu sezóny totiž odštartujú na domácom podujatí YONEX Slovak Open.

Momentálne však naši reprezentanti zastávajú nasledujúce priečky. Matejovi Hliničanovi patrí vo dvojhre miesto číslo 179.. O viac ako 50 miest za nim sa na priečke číslo 233. nachádza Milan Dratva. Spoločne naša reprezentačná dvojica sídli vo štvorhre na 111. mieste. Turnajom sa aj kvôli zraneniu kolena musel vyhýbať Juraj Vachálek, ktorý v rebríčku klesol na 1233. priečku. S Miroslavom Haringom však vo štvorhre obývajú 475. pozíciu.

Martina Repiská, ktorá bude v Trenčíne z pozície nasadenej hráčky útočiť na medailu sa aktuálne nachádza na mieste číslo 112.. Spolu s Milanom Dratvom im v mixe patrí 290. priečka. Ďalšou Slovenkou, ktorá sa po Future series podujatí v Trenčíne môže v rebríčku posunúť nahor je Lucia Grenčíková. Tá sa momentálne nachádza na pozícii číslo 1008..

Ako sme už spomínali, najbližší turnaj, ktorý reprezentanti absolvujú bude YONEX Slovak Open, ktorý sa 30.8.-2.9.2017 uskutoční v Trenčíne. O ďalších podujatiach Vás budeme informovať.

Kompletný rebríček nájdete TU. 

Blížiace sa podujatia