júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Juniori v svetovom rebríčku

  11. 8. 2017
Kórea trikrát na špici. Aj takto by sa dal v skratke charakterizovať svetový rebríček juniorov, v ktorom jednoznačne bodujú kórejskí reprezentanti.

Svetovými jednotkami vo dvojhrách sú síce Ind Lakshya Sen a Goh Jin Wei z Malajzie, no ďalšie prvenstvá patri Kórejčanom. Lídrom juniorskej štvorhry ako aj mixu je Kim Won Ho, štvorhru dievčat ovláda Yu Rim Lee.

Slováci sa v štyroch prípadoch nachádzajú medzi TOP 100 hráčmi sveta. Mia Tarcalová je v mixe na 80. priečke a vo štvorhre jej patrí miesto číslo 48..Katke Vargovej ušla prvá stovka o 13. miest, takže aktuálne obýva vo dvojhre 113. priečku. Vo štvorhre by ste ju našli na 60. mieste.

Adam Horák sa v mixe nachádza na 123. mieste a vo štvorhre sídli na 119. priečke. Dvojhrovou jednotkou je Peter Hrnčár, ktorý sa vtesnal do svetovej stovky a obýva 90. pozíciu. Vo štvorhre je aktuálne na 140. mieste. Druhým najlepším dvojhrárom je Andrej Antoška. Ten zastáva vo dvojhre priečku číslo 156..

Už čoskoro sa reprezentanti predstavia na medzinárodnom turnaji v Rumunsku. Koncom augusta budeme teda sledovať výkony Adama Horáka, Jakuba Horáka, Petra Hrnčára, Andreja Antošku, Alžbety Peruňskej, Kataríny Vargovej a Mii Tarcalovej.

Kompletný rebríček nájdete TU. 

Blížiace sa podujatia