31

Benátecký pohár: J.Vícen dvakrát zlatý

11. 9. 2017
Jarolím Vícen uspel na 22.ročníku Memoriálu Petra Martince st., keď sa mu podarilo zvíťaziť vo dvojhre ako aj štvorhre mužov.

Grand Prix A turnaja dospelých, ktorý sa 8.-10.septembra konal v Nibe aréne, v Benátkach nad Jizerou sa zúčastnilo dohromady 100 hráčov. Medzi nimi bola štvorica Slovákov, menovite Tomáš Soták, Samuel Repiar, Matej Poláček a Jarolím Vícen.

Práve posledný spomínaný Jaro na turnaji doslova zažiaril, keď ovládol dvojhru a štvorhru mužov. Vo dvojhre Jaro figuroval ako druhý hráč turnaja. V úvodnom zápase si v dvoch setoch poradil s Jakubom Vitverom, v štvrťfinále taktiež v dvoch setoch zdolal Jana Somerlíka. Dva sety stačili Slovákovi aj na postup do finále. Semifinálový duel proti nasadenému Jaromírovi Janáčkovi ¾ zvládol s výsledkom 21:12 a 21:14. Najnáročnejší a najdramatickejší zápas prišiel v samotnom finále, kde bol Jarovým súperom Ondřej Král. Jaro síce prvý set vyhral so skóre 21:16, no druhý set patril Královi, ktorý ho získal pomerom 13:21. O víťazovi sa teda rozhodovalo až v treťom sete, ktorý priniesol napínavú koncovku. V nej sa viac šťastia priklonilo na Jarovu stranu a po výsledku 26:24 mohol oslavovať výhru.

Druhé zlato z turnaja si Jaro odniesol vo štvorhre, kde zvíťazil po boku svojho nového klubového spoluhráča z Benátok, Indonézana Enggara Paksi Wijayu. Zohrávanie dvojice bolo spočiatku dá sa povedať kostrbaté, keď v prvom kole odohrali trojsetový duel proti páru Kulíšek/Palán, no výkony Jara a Enggara sa zlepšovali od zápasu k zápasu. Hneď v druhom kole totiž porazili päťky turnaja Král J./Vajsejtl, po ktorých nasledovala výhra nad trojkami turnaja Hubáček/Hubáček. V semifinále získali Jaro s Enggarom skalp jednotiek turnaja Holub/Hubáček a svoje ťaženie zavŕšili vo finále, kde zdolali dvojicu Drančák/Stoklas.

Ďalší Slováci, ktorí sa na turnaji predstavili skončili svoju púť prevažne v kvalifikácii. Tomáš podľahol Jiřímu Vajsejtlovi, Matej zasa Jiřímu Burešovi. Postúpiť z kvalifikácie sa podarilo len Samuelovi, ktorý však v prvom kole nestačil na Pavla Synovca.