júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

BWF World Senior Championships 2017

  12. 9. 2017
Seniorské majstrovstvá sveta sa za účasti 663 hráčov z celého sveta konajú v indickom Cochine práve v týchto dňoch.

11.-17.septembra bude spomínaných 663 hráčov štartovať v 8 kategóriách (35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+) a všetci sa budú chcieť stať novými seniorskými majstrami sveta. V každej kategórii sa hrajú všetky disciplíny, teda dvojhry seniorov a senioriek, štvorhry seniorov a senioriek ako aj spoločná miešaná štvorhra.

V Indii sa okrem domácich hráčov predstavia bedmintonisti z 39 krajín (Anglicko, Austrália, Bahrajn, Bangladéš, Belgicko, Brunej, Česko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Hongkong, Chorvátsko, India, Indonézia, Írsko, Izrael, Japonsko, Južná Afrika, Kanada, Kórea, Maďarsko, Malajzia, Nemecko, Nepál, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Singapur, Slovinsko, Srí Lanka, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Thajsko, Uzbekistan), čo je oproti roku 2015 pokles účasti. Pre informáciu, v švédskom Helsingborgu sa v roku 2015 malo predstaviť celkovo 1301 hráčov zo 48 krajín, a medzi prihlásenými bedmintonistami vtedy figuroval aj Jaroslav Kozák, ktorý sa však nakoniec turnaja nezúčastnil.

Seniorské majstrovstvá sveta, ako aj majstrovstvá Európy sa konajú každé dva roky. V roku 2016 na európskom šampionáte v slovinskom Podčetrteku štartovala osemčlenná slovenská výprava. Hoci na tohtoročných Majstrovstvách sveta zastúpenie nemáme, pevne veríme, že Slovákov uvidíme na ďalšom veľkom seniorskom podujatí..

Výsledky turnaja môžete sledovať TU.

Blížiace sa podujatia