júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Polish International: Slováci zanechali dobrý dojem

  25. 9. 2017
Turnaj z radu International Series, ktorý sa 21.-24.septembra konal v poľskom Bierune spoznal svojich víťazov, ktorými sa stali zástupcovia z piatich krajín. Na VICTOR Polish International podujatí sa v dobrom svetle ukázali aj slovenskí reprezentanti, Juraj Vachálek a Miroslav Haring.

Slovenské zastúpenie sme na turnaji mali vo dvojhre a štvorhre mužov. Juraj mal nastúpiť v kvalifikácii dvojhry ako aj v kvalifikácii štvorhry spoločne Mirom. Nakoniec, si Juraj zahral len dvojhru, pretože kvôli odhláseniu sa dvojíc z hlavného pavúka štvorhry sa naši hráči posunuli priamo do hlavnej súťaže.

Ak chcel Juraj pomýšľať na postup do hlavnej súťaže aj vo dvojhre, musel zabodovať v troch stretnutiach. Hneď na úvod ho čakal duel s domácim hráčom Piotrom Gajdom. V zápase bol Slovák favoritom, čo aj potvrdil výsledkom, keď súpera zdolal po setoch 21:12 a 21:11. V druhom kvalifikačnom kole si sily opäť zmeral s poľským bedmintonistom, no tentoraz to bol nedávny účastník juniorských majstrovstiev Európy, Robert Cybulski. Ani on však nedokázal Jurajovi vzdorovať, a nezastavil ho na ceste do finálového kola. Po výsledku 21:8 a 21:12 stál Jurajovi v ceste posledný súper, ktorým bol Rakúšan Philipp Drexler. A hoci úvod zápasu vyznel lepšie pre Rakúšana, ktorý prvý set získal pomerom 15:21, ďalšie dva sety mal v réžii slovenský reprezentant, ktorý sa po výsledku 21:12 a 21:18 stal víťazom kvalifikácie číslo päť, čím si zaistil účasť v hlavnom pavúku dvojhry mužov.

Juraj sa teda nasledujúci deň predstavil v prvom kole 32-kového pavúka, kde mu los pridelil za súpera ďalšieho kvalifikanta, Dána Jeppe Bruun Christensena. Aj napriek faktu, že Dán bol na základe svetového rebríčka v stretnutí favoritom a skoro celý prvý set sa držal vedenia, Juraj zabojoval a do duelu vstúpil omnoho lepšie, a to ziskom prvého setu so skóre 21:18. To akoby súpera nabudilo a ďalšie dva sety už držal opraty pevne v rukách. Aj napriek bojovnému výkonu už Juraj nedokázal vzdorovať a prehral pomerom 11:21, 7:21.

Na Slovákov ešte čakal zápas vo štvorhre mužov. Miro s Jurom nahradili v hlavnom pavúku nasadené jednotky, a ocitli sa tak priamo v druhom kole. Ich súpermi sa stala nórska dvojica Christensen/Kristensen. Prvý set duelu sa niesol vo vyrovnanom duchu, ale koncovku nakoniec ovládli súperi, ktorí zvíťazili pomerom 21:17. Druhý set už bol jednoznačnejší, a po výsledku 21:9 sa Slováci s turnajom v Bierune rozlúčili.

Víťazmi turnaja sa nakoniec stali bedmintonisti z piatich rôznych krajín. Tretí nasadený Malajec  Zii Jia Lee spolu s treťou nasadenou Švajčiarkou Aylou Huser ovládli dvojhry, nenasadení Íri Nhat Nguyen/Paul Reynolds zvíťazili vo štvorhre mužov, prvé nasadené Angličanky Jenny Moore/Victoria Williams zasa zabodovali vo štvorhre žien a dánsky pár Kristoffer Knudsen/Isabella Nielsen si na konto pripísali víťazstvo v mixe.

Kompletné výsledky turnaja nájdete TU.

MSQ 1.kolo: Juraj Vachálek (SVK) – Piotr Gajda (POL) 21:12, 21:11

MSQ 2.kolo: Juraj Vachálek (SVK) - Robert Cybulski (POL) 21:8, 21:14

MSQ 3.kolo: Juraj Vachálek (SVK) - Philipp Drexler (AUT) 15:21, 21:12, 21:18

MS 1.kolo: Juraj Vachálek – Jeppe Bruun Christensen (DEN) 21:18, 11:21, 7:21

MD 2.kolo: Haring/Vachálek (SVK) - Christensen/Kristensen (NOR) 17:21, 9:21

 

Blížiace sa podujatia