30
31

Japan Open: Axelsen s Marin na špici

25. 9. 2017
Ďalší zo série World Superseries turnajov, ktorý sa 19.-24.septembra uskutočnil v Japonsku bol úspešný najmä pre Dána Viktora Axelsena a Španielku Carolinu Marin, ktorí sa stali víťazmi dvojhier.

Axelsen, pre ktorého bol DAIHATSU YONEX Japan Open prvým turnajom po zisku titulu majstra sveta, dokázal, že je najlepším hráčom a na ceste za zlatom porazil Tanongsaka Saensomboonsuka z Thajska, Japonca Kenta Nishimotu, ôsmeho nasadeného Inda Kidambi Srikantha, prvého nasadeného Kórejčana Son Wan Ha ako aj piateho nasadeného Malajca Lee Chong Weia, ktorý s tak dlho hlásenou končiacou kariérou nakoniec ešte neskončil. Práve Lee Chong Wei bol však jediným, ktorý dokázal na turnaji novému šampiónovi vziať set. Axelsen tak po triumfe v škótskom Glasgowe úradoval aj v japonskom Tokiu a my sa si kladieme otázku, kde zaboduje nabudúce...

Zisku trofeje sa po dlhšej dobe určite potešila aj Marin, ktorá síce titul majsterky sveta neobhájila, no stále je európskou kráľovnou bedmintonu, čo ukázala aj tentoraz. Španielka dokázala na turnaji zdolať Číňanku Chen Xiaoxin, Indku Sainu Nehwal ako aj druhú nasadenú Japonku Akane Yamaguchi. Semifinálový duel, v ktorom mala nastúpiť proti úradujúcej majsterke sveta Japonke Nozomi Okuhare sa nakoniec kvôli zraneniu Okuhary nekonal, a tak čakal na oddýchnutú Marin finálový duel proti šiestej nasadenej Číňanke He Bingjiao. V rámci vzájomných duelov mala Španielka navrch, pretože hráčky proti sebe nastúpili na All Englande, kde Marin triumfovala v troch setoch. Priebeh finálového duelu v Tokiu mal však jasnejší priebeh. Prvý set sa síce súperky ťahali bod po bode, no po víťazstve 23:21 už mala Marin zápas jasne vo svojich rukách, čo potvrdila výhrou 21:12. Španielka tak na ceste za zlatom nestratila na turnaji ani set.

O niečo ťažšiu cestu pavúkom absolvovali víťazi štvorhry mužov, Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo. Tretí nasadený pár sa cez Indov, Japoncov a dve dánske dvojice dopracoval až do finále, v ktorom nakoniec v dvoch setoch porazili japonský pár Takuto Inoue/Yuki Kaneko.

Jedinými nasadenými jednotkami, ktoré si na konto pripísali turnajovú výhru boli Japonky  Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi. Tie vo finálovom dueli zdolali kórejské kvalifikantky Kim Ha Nu/Hee Yong Kong.

Poslednými tokijskými víťazmi sa stali Číňania Yiliu Wang/Dongping Huang, ktorí sa vo finále stretli s domácimi kvalifikantmi Takuro Hokim/Sayako Hirotou. Číňania triumfovali s jasným skóre 21:13 a 21:8.

Ďalší Superseries turnaj, ktorý budeme sledovať, je na programe 17.-22.októbra v Dánsku.