júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Slovak Youth U17: Pre Slovákov dvakrát bronz

  2. 10. 2017
Andrej Antoška, Jakub Horák a Katka Csonková sú bedmintonistami, ktorí na medzinárodnom turnaji YONEX Slovak Youth U17 dokázali získať dve tretie miesta, a to v mixe a štvorhre chlapcov.

YONEX Slovak Youth U17 sa 29.9.-1.10.2017 uskutočnil v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne za účasti viac ako 150 hráčov zo 16 krajín. Slovensko pritom na podujatí reprezentovali Andrej Antoška, Erik Bartoš, Júlia Chmurovičová, Katarína Csonková, Jakub Horák, Peter Kováč, Alexandra Remeňová, Mia Tarcalová a Natália Tomčová. Okrem reprezentantov sme však na domácom podujatí videli štartovať aj ďalších dvadsať Slovákov, ktorých mená nájdete nižšie.

Množstvo hráčov na turnaji zapríčinilo, že vo dvojhrách ako aj v mixe sa musel odohrať 64-kový pavúk, čo znamená, že ak hráči pomýšľali na najvyššie priečky, cesta do štvrťfinále viedla cez tri víťazné kolá, cesta do semifinále cez štyri a tak ďalej.

V mixe sa práve do semifinále podarilo prebojovať Andrejovi Antoškovi a Kataríne Csonkovej. Dvojica si v prvom kole poradila so slovinským párom Masten/Vračar. V druhom kole naši hráči prešli cez maďarskú dvojicu Csobod/Beko, aby v treťom kole porazili aj piaty nasadený poľský pár Stokfisz/Bujak. Štvrťfinálový duel proti štvrtým nasadeným Čechom Kulíšek/Sonnková zvládli reprezentanti tiež na výbornú a premožiteľov našli až v semifinále, keď nedokázali poraziť prvý nasadený chorvátsky pár Meglić/Sadaić. Náš druhý nasadený pár Jakub Horák/Mia Tarcalová sa síce prebojoval do štvrťfinále, no tam narazil na Poliakov Patryka Kordeka a Dominiku Kwasnik. Slováci síce so súpermi odohrali vyrovnaný duel, ale ten skončil víťazne práve pre súperov, ktorí sa neskôr stali víťazmi celého turnaja.

Najdlhšiu cestu pavúkom vo dvojhre chlapcov zaznamenal Andrej Antoška, ktorý prešiel troma kolami až do štvrťfinále. Duel o postup medzi štyroch najlepších hráčov turnaja odohral Andrej proti piatemu nasadenému Poliakovi Lukaszovi Cimoszovi. Po výsledku 10:21 a 22:24 sa však Andrej s dvojhrou musel rozlúčiť. Vo dvojhre dievčat sa najviac darilo Mii Tarcalovej, ktorá skončila pred bránami štvrťfinále. Dramatický zápas o postup odohrala Slovenka proti prvej nasadenej Maďarke. Po napínavom a vyrovnanom priebehu sa však z postupu tešila Maďarka, ktorá sa pre zranenie českej hráčky posunula v pavúku priamo do semifinále.

Druhú a zároveň poslednú medailu vybojovali Slováci vo štvorhre chlapcov. Andrej Antoška a Jakub Horák prehrali semifinálový duel s českými reprezentantmi a zároveň neskoršími víťazmi, Janom Janoštíkom/Tomášom Švejdom.

Doplníme, že celkovými víťazmi dvojhier sa stali druhý nasadený Chorvát Luka Ban s jedenástou nasadenou Holanďakou Amy Tan. Štvorhru dievčat zasa ovládli prvé nasadené Ukrajinky Anastasiya Prozorova/Valeriya Rudakova.

Na záver Vám ešte ponúkame zopár slov o turnaji od našich medailistov.

„Medzinárodný turnaj v Trenčíne bol veľmi náročný. Som spokojný s výsledkami, keďže sa mi podarilo umiestniť v dvoch disciplínach na 3.mieste, a to vo štvorhre a mixe. Najviac má mrzí, že sa mi nepodarilo prebojovať do semifinále dvojhry, keď som prehral zápas o postup.“ Andrej

 

„Turnaj Slovak Youth v Trenčíne bol pre mňa veľmi vyčerpávajúci, keďže prvý aj druhý hrací deň som hral až do deviatej večer. Pocity z tohto turnaja mám dobré, pretože vo štvorhre sme skončili na peknom treťom mieste.“ Jakub

„Na domácom medzinárodnom turnaji som sa cítila dobre. Všetky zápasy boli na čas, no keďže nás bolo veľmi veľa hráčov, v jeden deň sa hralo priveľa zápasov, a niektorí hráči to nie úplne zvládali. Teším sa z nášho výsledku a dúfam, že nabudúce to bude ešte lepšie.“ Katka

Kompletné výsledky nájdete TU.

Výsledky Slovákov nájdete TU.

M-ŠPORT Trenčín: Patrik Papánek, Martina Foltánová, Viktória Žiaková

MBK PE Malinovo: Daniel Móder

Lokomotíva Košice: Peter Dubecký, Benjamín Mravec

Victory Trebišov: Radoslav Širák

BK MI Trenčín: Šimon Uher, Matúš Orság, Dáša Štroffeková

KGB Rožňava: Jaroslav Čiško, Jakub Filčák, Dominik Borčík

BK Rimavská Sobota: Igor Paľovský, Kristína Šenkárová

PBA Prešov: Michal Kundrík

Družstevník Klenovec: Frederika Bálintová, Alžbeta Bálintová

SC Pohoda Trnava: Veronika Kesslerová

BPR Bratislava: Simona Streharski

 

Blížiace sa podujatia