júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Czech Open: 1520 bodov pre M.Repiskú

  3. 10. 2017
Milan Dratva, Matej Hliničan, Martina Repiská, Alžbeta Peruňská a Lucia Vojteková sa 27.-30.septembra predstavili na kvalitne obsadenom International Challenge turnaji v Brne.

Pätica Slovákov sa počas uplynulého týždňa zúčastnila medzinárodného turnaja LI-NING Czech Open 2017 v Brne. Najúspešnejšou hráčkou výpravy sa pritom stala Martina, ktorá sa prebojovala do druhého kola dvojhry žien a pripísala si do svetového rebríčka 1520 bodov.

Poďme však po poriadku. V úvodný deň turnaja zasiahli do deja všetci Slováci. Milan v prvom kvalifikačnom stretnutí nestačil na bronzového medailistu z juniorských majstrovstiev sveta, Adulracha Namkula z Thajska a Matej nedokázal v prvom kvalifikačnom kole poraziť Škóta Matthew Grimleyho.

Podobne dopadli aj Lucia s Alžbetou. Pre Luciu, ktorá je stále hráčkou v kategórii U17, bol LI-NING Czech Open prvým turnajom v kategórii dospelých a dá sa povedať, že šlo najmä o zbieranie skúseností. V prvom kole teda Lucka nestačila na Angličanku Cristen Elizabeth Marrit a s turnajom sa rozlúčila. Rovnako skončila aj Alžbeta, proti ktorej stála na kurte víťazka nedávneho medzinárodného turnaja Czech U17 Open, Ruska Anastasiia Pustinskaia.

O slovo sa počas prvého hracieho dňa prihlásila aj Martina, ktorá nastúpila na kvalifikačný duel v mixe po Milanovom boku. Slováci odohrali zápas proti anglickému páru Hardy/Le Tissier a po výhre v dvoch setoch si zaistili účasť v treťom a zároveň poslednom kvalifikačnom kole. Tam narazili na bulharsko-holandský pár Vlaar/Tabeling. Aj napriek bojovnému výkonu a trojsetovému zápasu sa nakoniec z výhry radovali súperi, ktorí postúpili do hlavnej súťaže.

V hre teda ostala už len Martina vo dvojhre a Milan s Matejom vo štvorhre. Náš reprezentačný štvorhrový pár si v prvom kole sily zmeral so škótskou dvojicou Dunn/Hall. Škóti v zápase držali opraty pevne v rukách a Slovákov poslali po výsledku 21:10 a 21:16 domov. Je však nutné dodať, že práve tento spomínaný škótsky pár obsadil na turnaji konečné tretie miesto.

Poslednou zástupkyňou, ktorá zaznamenala turnajovú výhru, bola Martina. V prvom kole odohrala dramatický trojsetový duel proti Švajčiarke Cendrine Hantz, ktorý ju posunul do druhého kola. Tam ju čakala 62. hráčka sveta, štvrtá nasadená Nemka Luise Heim, ktorá v stretnutí potvrdila rolu favoritky a zvíťazila po setoch 21:17, 21:16. Martina si za účasť v druhom kole International Challenge turnaja pripíše na konto do svetového rebríčka skvelých 1520 bodov.

Na záver dodáme, že celkovým víťazom dvojhry mužov sa podľa predpokladov stal Japonec Kento Momota, ktorý za titulom dokráčal z kvalifikácie. Dvojhru žien ovládla Turkyňa Neslihan Yigit, ktorá predtým triumfovala na turnajoch v Grécku a Bulharsku. Prvé turnajové víťazstvo zaznamenali vo štvorhre mužov poľskí reprezentanti Milosz Bochat/Adam Cwalina. Vo štvorhre žien dominovali japonské hráčky Erina Honda/Nozomi Shimizu a mix patril tak ako minulý rok dánskym hráčom Mathias Bay-Smidt/Alexandra Boje.

Kompletné výsledky nájdete TU.

MSQ 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Adulrach Namkul /13/ (THA) 18:21, 10:21

MSQ 1.kolo: Matej Hliničan (SVK) – Matthew Grimley (SCO) 19:21, 12:21

 

XDQ 1.kolo: Dratva/Repiská (SVK) – Hardy/Le Tissier (ENG) 21:17, 21:7

XDQ finále: Dratva/Repiská (SVK) – Vlaar/Tabeling (BUL/NED) 10:21, 21:15, 17:21

 

WSQ 1.kolo: Lucia Vojteková (SVK) – Cristen Elizabeth Marritt (ENG) 7:21, 6:21

WSQ 1.kolo: Alžbeta Peruňská (SVK) – Anastasiia Pustinskaia (RUS)  7:21, 13:21

 

WS 1.kolo: Martina Repiská (SVK) – Cendrine Hantz (SUI) 19:21, 27:25, 21:16

WS 2.kolo: Martina Repiská (SVK) - Luise Heim /4/ (GER) 17:21, 16:21

 

MD 1.kolo: Dratva/Hliničan (SVK) – Dunn/Hall (SCO) 10:21, 16:21

Blížiace sa podujatia