jún 2018
po ut st št pi so ne
       
4
5
6
11
18
25
 
             

WJC 2017: SVK – BEL 2:3

  9. 10. 2017
O 14:00 hod. rozohrajú slovenskí reprezentanti úvodný skupinový duel juniorského svetového šampionátu proti družstvu Belgicka, ktoré v rannom bloku zápasov zdolalo Česko pomerom 3:2.

Slováci, ktorí na majstrovstvách sveta štartujú v skupine F2 spoločne s Čechmi a Belgičanmi, nastúpia na svoj prvý duel proti Belgičanom o 14:00 hod. nášho času. Reprezentanti Adam Horák, Peter Hrnčár, Andrej Antoška, Katarína Vargová a Mia Tarcalová sa pokúsia súpera zaskočiť a pripísať si tak na konto prvé víťazstvo.

Hráči majú za sebou dlhú cestu, no absolvovali už aj tréning ako aj oficiálny otvárací ceremoniál juniorských majstrovstiev sveta, ktoré sa 9.-21.oktobra konajú v indonézskej Yogjakarte. Viac informácií spolu s predzápasovými ambíciami nám pre začiatkom duelu poslal reprezentačný tréner Tibor Kessler.

„Dnešné stretnutie  hráme podvečer miestneho času o 19.00 hod.. Ráno sme sa zúčastnili na otváracom ceremoniáli a hneď potom sme išli na cca 1 a pol hodinový tréning v super namodelovaných podmienkach (v hale bez klímy s vysokou vlhkosťou a teplotou možno 35 stupňov), aké si u nás nevieme ani predstaviť. Hráči si skúsili modelové situácie max. nasadenia do 11 so 60 sekundovou  pauzou na vodu a občerstvenie a verte mi bola to riadna záťaž...nebudeme sa však vyhovárať na podmienky , prišli sme sem hrať za každých podmienok aj keď to bude o čosi ťažšie ako doma. Zápasová hala je dokonca  tak symbolicky klimatizovaná...“

„Do zápasu nastupujeme s odhodlaním  vyhrať. Naše silné disciplíny v tomto stretnutí sú ženská dvojhra a štvorhra. Máme v celku kvalitný mix, kde si veríme na dobrý výsledok. To by mali byť naše 3 body, potrebné k výhre. Čo sa týka chlapcov, tak u Belgičanov je kvalitná dvojhra či už u Garraggiho, alebo Lallemanda, ale my by sme ich chceli prekvapiť  tým, že postavíme mladého Aja Antošku, hrajúceho v dobrej forme, ktorého nemajú Belgičania napozeraného. V mužskej štvorhre to je stále nerozhodné, aj keď verím, že chlapci zahrajú dnes svoje maximum. Bude to však veľmi vyrovnané stretnutie. Verím naším hráčom, že na kurte nechajú veľký kus húževnatosti a bojovnosti, a že za každého stavu pôjdeme na plný výkon. Držte nám palce, dúfam že budeme po zápase tí veselší ako súper.“

Nezabudnite sledovať live score a držte našim juniorom palce.

BWF World Junior Mixed Team Championships 2017

Live score PC

Live score Mobil

Priamy prenos

SVK – BEL

XD: Horák/Tarcalová – De Langhe/Van Nieuwkerke  19:21, 10:21

BS: Andrej Antoška – Julien Carraggi 17:21, 9:21

GS: Katarína Vargová – Clara Lassaux 21:19, 12, 21, 21:12

BD: Horák/Hrnčár – Carraggi/Van Nieuwkerke 12:21, 10:21

GD: Tarcalová/Vargová – De Langhe/Lassaux 17:21, 21:17, 21:19

Blížiace sa podujatia