30
31

WJC 2017: T.Kessler o skupine F2

10. 10. 2017
Po prvej fáze juniorských majstrovstiev sveta Vám ponúkame krátke hodnotenie duelov s Belgickom a Českom očami reprezentačného trénera Tibora Kesslera.

„Krátko ku včerajšiemu stretnutiu. Belgičania boli poraziteľní  a stojím si za tým! Nebyť úvodného mixu, kde sme zo stavu 18:15 pre nás pustili set a ľahkovážne ho prehrali. V druhom sete frustrácia , nedisciplinovanosť v plnení taktických pokynov a bolo po mixe. Veľká škoda, určite sme na nich herne mali. Hneď na úvod sme stratili dôležitý bod a aj na tvárach Belgických kolegov bolo vidno, že to bol v podstate rozhodujúci zápas. Dosť nás vyviedla z koncentrácie situácia s fúkajúcou klímou, hlavne v mixe to hráči ešte nevedeli vstrebať, no v ostatných zápasoch sme sa už  snažili takticky pracovať a čiastočne získavať výhodu na oboch stranách. Veľmi rýchlo som si spomenul na fantastickú spoluprácu so Škótskym trénerom Danom Traversom, o jeho taktickom školení čo a ako hrať v týchto situáciách. Ostatné bolo na hráčoch, ako tomu pristúpia. Prehra nás mrzí, ale aj tak by som chcel hráčom poďakovať za to, že to po prvom prehratom zápase nevzdali a bojovali ďalej o každý bod.“

„Dnes to bolo o inom, nastúpili sme proti Čechom  s veľkým odhodlaním. Po večernom krátkom mítingu, kde sme si povedali aj pár kritických, ale konštruktívnych slov, som bol dnes milo prekvapený, že padli na úrodnú pôdu. Na zápas sme sa tešili a motivovali, znova sme cítili možnosť  vyhrať ako proti  Belgicku, no s úplne iným výkonom v mixe. Podarilo sa , keď Adam s Miou  mix zvládli veľmi dobre a už takticky lepšie pripravení súperovi nedali šancu. V singli sme predviedli zodpovednú, aj keď niekedy trošku nervóznu hru, ale v oboch prípadoch sme vyhrali a získali prvé 3 body. Peter  bol zo začiatku nervózny , ale po prvej 11-tke zvládol hru na fúkajúcej strane , kde nerobil množstvo zbytočných autov ako súper, to rozhodlo . Katka predviedla výkon , ktorý si určite bude dlho pamätať , veľmi dobre takticky zahratý záver 1. setu , kde súperka nedokázala premeniť ani jeden setball zo stavu 20:14 a Katka to otočila. Druhý set zas Katka „darovala“ súperke, kde takticky nezvládla záver. Tretí set bol o  sebazaprení a odhodlaní a to mala Katka väčšie , hrala pekne celý set do stavu 20:16, no potom si to zdramatizovala nepripravenou hrou do stavu 20:20, ale samotný záver zvládla a to excelentnou hrou na sieti.  Vyhrávali sme 3:0 , bol to veľmi príjemný pocit , na ktorý pri zápasoch s Čechmi určite nie sme zvyknutí. Mohli sme skrášliť výsledok ešte o jeden bod, ale štvorhra chlapcov bol len model na prestriedanie Petra, aby sa po dohode mohol sústrediť len na dvojhru. Dievčatá boli veľmi blízko štvrtého bodu, ale nejako sa nevedeli dostať  do tempa  a ich hra v závere mala veľké výpadky, verím že ak by sme potrebovali  víťazný bod v tomto zápase ,bolo by to bez nich a záver by bol opačný. Vyhrali sme 3:2, veľká gratulácia hráčom, že porazili súpera a ešte to akým spôsobom a v akých podmienkach, aj keď tie majú všetci rovnaké. Bojovnosť  , nasadenie  a disciplína , ale aj kus šťastia nám dnes pomohli, ešte raz chcem hráčom poďakovať za vynikajúcu reprezentáciu Slovenska.“

„Zajtra hráme proti Filipínam, ráno 8.30 miestneho času. Filipíny sú pre nás silný súper, ale tešíme sa na exotického súpera z Ázie. Bude to pre nás dobrá škola a znova priestor , aby sme ukázali čo v nás je a s odkazom „ Nevzdáme sa ľahko!“, nám držte palce zajtra .“