3
4

WJC 2017: SVK – LAT 3:0

11. 10. 2017
Ranná prehra Slovenska s Filipínami rozhodla o tom, že na juniorskom šampionáte naši reprezentanti zabojujú o konečné 25.-32. miesto. V prvom kole osemmiestneho pavúka si o 14:00 hod. nášho času sily zmerajú s Lotyšmi.

Vyraďovacia fáza juniorského svetového šampionátu, ktorý sa 9.-21. októbra koná v indickej Yogjakarte je v plnom prúde. Ranný duel, ktorý Slováci odohrali proti Filipínam sa preto skončil hneď po zisku troch bodov.

Do hry zasiahli Andrej Antoška s Miou Tarcalovou vo dvojhrách a Peter Hrnčár s Adamom Horákom vo štvorhre. Práve prvý spomínaný Andrej mal v otváracom zápase najbližšie k zisku bodu. S Filipíncom Padizom odohral vyrovnaný duel, ktorý s troškou šťastia mohol skončiť víťazne pre nášho reprezentanta. Andrej získal prvý set pomerom 21:18. Druhý set sa skončil dramatickou koncovkou, v ktorej Slovák nevyužil dva mečbaly a prehral so skóre 22:24. Tretí set sa síce súperi ťahali bod po bode, no Filipínec si v závere vypracoval náskok a dostal sa do vedenia 20:17. A hoci Andrej prvý mečbal odvrátil, ten druhý už súper premenil a pripísal tak na konto svojho tímu prvý bod. O ten druhý sa postarala Sarah Joy Barredo, ktorá vo dvojhre dievčat Mii veľa šancí na úspech nedala. Zápas skončil po výsledku 21:8, 21:5 v prospech súperky. O zotrvanie v stretnutí ešte zabojovali Peter s Adamom vo štvorhre, ale konečný výsledok 21:16, 21:12 hovoril v prospech súperov.

Na reprezentantov dlhý oddych nečakal. Už o 14:00 hod. nášho času nastúpia proti Lotyšsku, v ďalšej fáze súťaže, kde sa v prvom kole osemmiestneho pavúka pobijú o 25.-32. miesto. Nezabudnite sledovať priamy prenos a držte palce.