30
31

WJC 2017: „Nevzdáme sa len tak ľahko...“

11. 10. 2017
Reprezentačný tréner Tibor Kessler hodnotí ranný duel s Filipínami, ktorý skončil 3:0 v prospech súperov, a ktorý posunul Slovákov do bojov o konečné 25.-32. miesto. O svoje dojmy zo zápasu sa s nami podelil aj Andrej Antoška, pre ktorého bol dnešný dvojhrový duel veľkou školou do budúcna.

„Nevzdáme sa len tak ľahko, tak sme končili včerajší príspevok. Platilo to do slova a do písmena v úvodnom zápase, kde mladý Ajo Antoška predviedol svoj životný zápas. Predviedol hru, ktorou úplne zaskočil súpera a od začiatku prvého setu stále viedol a udržiaval si náskok. Takticky vynikajúco pracoval a nepustil Filipínca do útokov, ktoré mal rýchly súper veľmi nebezpečné. To, že vyhráme prvý set hneď v prvom zápase v tomto stretnutí sa nám pred zápasom zdalo ako neskutočné, ale prekvapenie pokračovalo ďalej a Ajo sa aj v druhom sete dostal do perfektnej hernej pohody a vypracoval si matchball. V závere keď už bola výhra tak blízko a senzácia takmer na svete prišli dve malé chybičky, ktoré favorit z Filipín využil a otočil set pre seba 24:22. V 3. sete si už všetci predstavili scenár, kde sa Ajo vzdáva, no naša mladá puška strieľala ďalej a celkom presne. Až do stavu 18:17 pre súpera , ktorému vôbec nebolo do smiechu. Škola bedmintonu, ktorú Ajo absolvoval síce skončila prehrou v trojsetovej bitke, ale pre mňa s víťaznými pocitmi...asi tak by som to opísal. Takýto zápas posúva mladých hráčov určite vyššie, a verím že Ajovi dodal viac sebavedomia a nové skúsenosti, ako hrať v záveroch setov aj so silnými súpermi.“

„Ženská dvojhra v predstavení Mii bola o čosi iná, hlavne vo výsledku, ale Mia tiež ako čerstvo 16. ročná hráčka, v prvom rade striedala Katku aby si oddýchla na večerný zápas a zbierala skúsenosti, proti silnej súperke. Štýl hry Filipínky bol úplne iný na aký sme zvyknutí u nás, pestrá variabilná hra s množstvom protipohybov a klamlivých úderov, privádzala Miu do rozpakov. Aj keď niektoré výmeny  boli ozaj vydreté a ťažké, nevedela súperku rozbehať a pripraviť si útok rýchlou hrou, ktorú preferuje. Krátke podanie u báb a z forhendu sa u nás tak často nevidí, a aj na to hľadala Mia recept, ale súperka bola po všetkých stránkach vyspelejšia a skúsenejšia. Pozitívum je znova dobrá úderová škola od súperky a motivácia v ďalšom tréningu niečo zmeniť a aplikovať to čo videla.“

„Chlapci  vo štvorhre podali slušný výkon, ale na špecialistov štvorhrárov z Ázijskej krajiny to nestačilo. Snažili sa meniť tempo hry a hlavne si to spomaľovať na sieti aby sa dostali do smečov čo sa v prvom sete aj darilo a bolo to celkom vyrovnané. V druhom sete sme niekedy zbytočne zrýchľovali a to na nás bolo veľa. Chlapci si skúsili niekoľko modelov aj v obrane a znovu musím povedať, že to bola dobrá príležitosť čosi odpozerať priamo na kurte, čo je vždy iné pre hráča, ako na videu.“

„Celkovo chcem tím pochváliť a poďakovať za reprezentáciu a sympatický výkon, ku ktorému nám aj súper vzdal poctu a spoločne sme si popriali veľa šťastia ďalej. Hlavne čo sa týka dvojhry by som v tomto tímovom stretnutí o čosi vyššie vyzdvihol výkon Aja Antošku. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, večer proti Lotyšsku, kde by sme chceli bodovať  a vyburcovať sa ku dobrému výkonu. Budeme bojovať  o  19.00,  fandite nám. Pozdravujú vás všetci Katka,Mia,Ajo,Peťo a Adam....“ tréner Tibor Kessler

Okrem trénera nám svoje pocity zo zápasu opísal aj najmladší člen výpravy, Andrej Antoška, ktorý mal dnes k skalpu Filipínca naozaj blízko.

„Bol to môj prvý reprezentačný zápas proti hráčovi z Ázie, Filipíncovi s ktorým som odohral napínavý duel. Aj keď som prehral na tri sety, tak som si zo zápasu zobral skúsenosti. Moje pocity počas zápasu boli skvelé, hlavne potom čo sa mi podarilo vyhrať prvý set 21:18, tam som sa sústredil hlavne na to čo mi poradil tréner. V druhom sete super zrýchlil hru, na čo som zareagoval niekoľkými chybami. Po chybách som sa dostal dobre takticky znovu do hry a po dohode s trénerom som sa dostal až k matchballu. Škoda tých dvoch krátkych lobov z ktorých bodoval Filipínec, a otočil set v jeho prospech. Išlo sa do tretieho setu kde som si po dohode s trénerom na Filipínca veril a hral som čo najlepšie ako sa dalo. Začal som veľmi dobre, keď som začal na začiatku vyhrávať 7:4, potom som znervóznel a Filipínec začal otáčať. Po zmene strán som prehrával 11:8 a 14:10, potom som sa trochu ukľudnil a sústredil sa len na prvé tri košíky tak aby som nepokazil. Nejako to vychádzalo až do stavu 18:17, kde som mu sklepol košík na sieti rovno do rakety a kde má so šťastím obhodil. Snažil som sa za nepriaznivého stavu ešte otočiť ale už sa mi to nepodarilo. Veľmi si vážim že som mohol nastúpiť proti takémuto hráčovi na takom podujatí a zobral som si z toho zápasu veľmi veľa, a verím, že takéto výkony s tak dobrým pocitom budem podávať čo najčastejšie. Dnes už budem len oddychovať a povzbudzovať náš tím. Teším sa na ďalšie zápasy.“ Andrej