december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

GP A U15: Výhry putovali do Košíc a Prešova

  30. 10. 2017
Víkendový celoslovenský turnaj v kategórii do pätnásť, ktorý sa konal v Ilave, ovládli hráči Lokomotívy Košice a PBA Prešov. Najúspešnejšími účastníkmi sa ziskom dvoch zlatých medailí stali Košičanka Natália Tomčová a Prešovčan Boris Karpják.

Mix, ktorý bol prvou turnajovou disciplínou sa najviac vydaril druhým nasadeným Prešovčanom Borisovi Karpjákovi/Júlii Chmurovičovej (PBA Prešov), ktorí vo finálovom dueli zdolali prvý pár v pavúku, Lukáša Kudláča/Zinu Hlavačkovú (Slávia Trnava/Gymnázium Partizánske) v dvoch setoch.

Vo finále dvojhry chlapcov sa následne stretli prvý nasadený Simeon Suchý (BKK Sliač) a štvrtý nasadený Peter Radoczi (Lokomotíva Košice). Úspešnejším v stretnutí bol Peter, ktorý Simeona porazil po setoch 21:18 a 21:18. Vo dvojhre dievčat si to medzi sebou „rozdali“ favoritky turnaja, prvá nasadená Košičanka Natália Tomčová (Lokomotíva Košice) a druhá nasadená Prešovčanka Júlia Chmurovičová (PBA Prešov). Natália v dueli dominovala, keď zvíťazila pomerom 21:14 a 21:13.

Štvorhra chlapcov sa stala záležitosťou košicko-prešovského páru Peter Huppert/Boris Karpják (Lokomotíva Košice/PBA Prešov). Druhý pár turnaja si vo finále poradil s najvyššie nasadenou púchovsko-sliačskou dvojicou Sebastián Kadlec/Simeon Suchý (BKR Púchov/BKK Sliač) dva nula na sety.

Víťazstvo vo štvorhre dievčat si na konto pripísali košické hráčky Sofia Slosiariková/Natália Tomčová (Lokomotíva Košice), ktoré v jedinom finálovom trojsetovom stretnutí zvíťazili nad prvými nasadenými Prešovčankami Júliou Chmurovičovou/Alenou Cmorejovou (PBA Prešov).

Grand Prix A U15 Ilava

Výsledky finálových stretnutí:

XD: Lukáš Kudláč/Zina Hlavačková /1/ (Slávia Trnava/Gymnázium Partizánske) - Boris Karpják/Júlia Chmurovičová /2/ (PBA Prešov) 14:21, 12:21

BS: Simeon Suchý /1/ (BKK Sliač) - Peter Radoczi /4/ (Lokomotíva Košice) 18:21, 18:21

GS: Natália Tomčová /1/ (Lokomotíva Košice) - Júlia Chmurovičová /2/ (PBA Prešov) 21:14, 21:13

BD: Kadlec/Suchý /1/ (BKR Púchov/BKK Sliač) - Huppert/Karpják /2/ (Lokomotíva Košice/PBA Prešov) 18:21, 15:21

GD: Chmurovičová/Cmorejová /1/ (PBA Prešov) - Slosiariková/Tomčová /2/ (Lokomotíva Košice) 19:21, 21:15, 14:21