2
9

Finnish Open: Slováci bez výhry, dominancia Ázie

10. 4. 2018
Ani jednému z trojice slovenských reprezentantov sa na International Challenge podujatí vo fínskom meste Vantaa nepodarilo zaznamenať víťazný zápas. Finnish Open 2018 v závere ovládli hráči z Ázie, pričom výhry v troch disciplínach si na konto pripísali Indonézania.

Milan Dratva, Matej Hliničan ako aj Martina Repiská skúsili šťastie na medzinárodnom podujatí Finnish Open, ktoré prebehlo 5.-8.apríla v meste Vantaa. Slováci štartovali v kvalifikácii ako aj v hlavnej súťaži, kde však narazili na nasadených hráčov a ako sa ukázalo aj neskorších medailistov.

Matej odohral zápas prvého kvalifikačného kola proti Rusovi Pavlovi Kotsarenkovi. Po setoch 17:21 a 19:21 v prospech súpera sa s možnosťou postupu ďalej rozlúčil. Podobne dopadol aj Milan, ktorý nezvládol zápas proti domácemu hráčovi Valtterovi Nieminenovi a po výsledku 15:21, 13:21 bol taktiež mimo hru o hlavnú súťaž.

V hlavnej súťaži dostala slovo Marta, ktorá ale v prvom sete proti favorizovanej Turkyni Neslihan Yigit veľa vody nenamútila. Po úvodnom sete, ktorý skončil pomerom 5:21 ale úradujúca majsterka Slovenska zabojovala a odohrala vyrovnaný druhý set, ktorý skončil výsledkom 17:21 v prospech súperky.

Vo štvorhre sa los s našimi hráčmi nemaznal. Hneď do prvého kola totiž Milanovi s Matejom za súperov pridelil tretích nasadených Indonézanov, Sabar Karyamana Gutamu/Frengky Wijaya Putru, ktorí dovolili nášmu reprezentačnému páru uhrať po dvanásť bodov v každom sete.

Mix priniesol zasa súboj Slovákov s nemeckou dvojicou Josche Zurwonne/Eva Janssens. Milan s Martou síce bojovali, no na súperov to nestačilo. Po setoch 21:18 a 21:10 sa do druhého kola posunuli nemeckí reprezentanti.

Víťazmi dvojhier sa po finálových dueloch stali Malajec Jun Hao Leong a tretia nasadená Indonézanka Gregoria Mariska Tunjung. Vo štvorhre mužov ako aj v mixe získali zlato opäť Indonézania, a to dvojice Akbar Bintang Cahyono/Moh Reza Pahlevi Isfahani (MD),  Alfian Eko Prasetya/Marsheilla Gischa Islami (XD). Triumf zo štvorhry žien oslavovali Japonky Asumi Kugo/Megumi Yokoyama.

Kompletné výsledky nájdete TU.

MSQ 1.kolo: Matej Hliničan (SVK) - Pavel Kotsarenko (RUS)  17:21, 19:21
MSQ 1.kolo: Milan Dratva (SVK) - Valtter Nieminen (FIN) 15:21, 13:21

WS 1.kolo: Martina Repiská (SVK) – Neslihan Yigit /1/ (TUR) 5:21, 17:21

MD 1.kolo: Milan Dratva/Matej Hliničan (SVK) – Sabar Karyaman Gutama/Frengky Wijaya Putra /3/ (INA) 12:21, 12:21

XD 1.kolo: Milan Dratva/Martina Repiská (SVK) – Josche Zurwonne/Eva Janssens (GER) 18:21, 10:21