júl 2018
po ut st št pi so ne
           
1
2
9
         

Európsky rebríček U17

  9. 5. 2018
V európskom rebríčku kategórie do sedemnásť rokov sa k 7.máju 2018 teší z troch prvenstiev Ruska Anastasiia Shapovalova. Andrejovi Antoškovi patrí vo dvojhre ako aj štvorhre piata priečka.

Ruskí hráči si v rebríčku k 7.máju vedú naozaj výborne. Veď je to práve Anastasiia Shapovalova, ktorá ovládla rebríček dvojhry dievčat, štvorhry dievčat a dokonca na prvej priečke úraduje aj v mixe. Okrem toho sa k nej pridal aj Georgii Lebedev, ktorý je lídrom rebríčka štvorhry mužov, a Rusi tak obsadili štyri z piatich prvých miest. Prvenstvo vo dvojhre chlapcov si aj naďalej drží Francúz Christo Popov.  

Zo Slovákov je stále najúspešnejším hráčom juniorský majster Andrej Antoška, ktorý ako sme spomínali, obýva vo dvojhre a štvorhre piate miesto. V mixe sa nachádza na 22. priečke. Vo dvojhre je druhým najlepším Slovákom na 105. pozícii Sebastián Kadlec, ktorého zo 106. miesta prenasleduje Peter Dubecký. Peter sa zároveň vo štvorhre nachádza na 93. priečke, a v mixe mu patrí 192. miesto. Ďalším hráčom v rebríčku je Peter Radoczi, na 141. priečke vo dvojhre, a 163. miesto vo štvorhre. Chlapčenskú časť nám uzatvára Simeon Suchý zo 161. priečky vo dvojhre.

U dievčat je aktuálnou jednotkou Michaela Telehaničová, ktorá vo dvojhre obýva 67. miesto, a vo štvorhre jej patrí 86. priečka. Po Michaele by ste v rebríčku našli Natáliu Tomčovú, ktorá vo dvojhre zastáva 75. pozíciu, vo štvorhre úraduje na 60. priečke a v mixe na 76. mieste. Pokračujeme s Júliou Chmurovičovou, ktorej vo dvojhre patrí 105. miesto, vo štvorhre zasa 62. priečka a v mixe zastáva 216. pozíciu. Sofii Slosiarikovej sa vo dvojhre podarilo obsadiť 133. miesto, a vo štvorhre zasadnúť spolu s Michaelou Telehaničovou na 86. priečku. Slovenky v rebríčku nám z 205. miesta uzatvára Olívia Kadlecová.

Už budúci týždeň budú mať Slováci šancu na zlepšenie svojho rebríčkového postavenia, pretože väčšina hráčov sa predstaví na medzinárodnom podujatí Adria U17 International v Chorvátsku.

Kompletný rebríček nájdete TU.

 

Blížiace sa podujatia