december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

Projekt Začni s bedmintonom

  1. 1. 3000
Shuttle time, program Svetovej bedmintonovej federácie sa teší veľkému úspechu, o čom svedčí aj to, že Panama sa stala stou krajinou, v ktorej tento program beží.

Po úvodnom školení v Tonge (štát Austrálie a Oceánie) sa projekt rýchlo šíril po celom svete. Jeho primárnym cieľom bolo spopularizovať bedminton na školách čo zahŕňa zlepšenie zručností a vedomostí učiteľov a tútorov, aby deťom mohli zaistiť bezpečné a zábavné hodiny bedmintonu.

Aktuálne sa na projekte podieľa všetkých päť kontinentov: Afrika (17 krajín), Ázia (25 krajín), Európa (27 krajín), Oceánia (8 krajín), Panamská Amerika (23 krajín)

 „Je to úžasný míľnik pre BWF. Sme veľmi hrdí. Dostáva sa nám skvelej podpory, a program sa ukázal ako ľahko realizovateľný. Je úžasné, že sme sa dostali až na číslo 100.“ prezradil prezident BWF Poul-Erik Høyer

Momentálne sú učebné osnovy a plány programu Shuttle time (Učiteľský manuál a Plány lekcií) dostupné v 17 jazykoch (mongolský a nepálsky jazyk budú pridané neskôr v tomto roku).
Shuttle time v skratke

Cieľom programu Shuttle time je urobiť z bedmintonu jeden z najpopulárnejších športov na školách. Program je zostavený tak, aby pomáhal učiteľom rozvíjať ich zručnosti, vedomosti a sebadôveru pri plánovaní a implementácii bezpečných a zábavných hodín bedmintonu. Projekt nemá za úlohu vyškoliť učiteľov na bedmintonových trénerov ale ukázať im, ako bedminton na školách učiť.

Shuttle time na Slovensku

Program organizuje Slovenský zväz bedmintonu od roku 2013. Školenia sa zatiaľ konali v 26 mestách (Trnava, Prievidza, Šurany, Prešov, Košice, Rimavská Sobota, Dolný Kubín, Trenčín, Bratislava, Ilava, Rožňava, Púchov, Zvolen, Bardejov, Spišská Belá, Nižná, Rakovec nad Ondavou, Nitra, Piešťany, Banská Bystrica, Veľký Krtíš, Poprad, Podbrezová, Sabinov, Snina, Šamorín).

V roku 2013 to bolo pod vedením Mariána Dirgu, v roku 2014 prevzala štafetu Zuzana Rajdugová, no v roku 2015 sme už mali v zálohe troch školiteľov (Marián Šulko, Michal Matejka a Júlia Poláčková), ktorí pokrývali celé Slovensko. V roku 2016 pribudla do tímu aj Jana Čižnárová.

Celkovo sa od januára 2016 uskutočnilo niekoľko školení. Konkrétne 23.marca v Leviciach, 11.apríla v Humennom, 13.apríla v Žarnovici, 21.apríla v Malackách, 11. a 17.mája v Žiline, 16.mája v Bardejove a 6.októbra v Skalici. Nasledovať budú do konca roka ešte ďalšie štyri školenia. 18.októbra sa učitelia zídu v Detve, 8.novembra zasa v Liptovskom Mikuláši a 16.novembra prebehne školenie súčasne v Humennom a Michalovciach.

Okrem materiálov, ktoré sú účastníkom rozdané na školení Vám k programu ponúkame aj voľne dostupnú mobilnú aplikáciu (MA), ktorou môžete v plnom rozsahu nahradiť knižné publikácie Shuttle Time, konkrétne Učiteľský manuál a Plány lekcii, videá a USB kľúče. MA Vám uľahčí, zjednoduší a zrýchli prístup k programu Začni s bedmintonom. Umožní Vám individuálne sa učiť základy bedmintonu kedykoľvek a kdekoľvek, pomôže získať a overiť si požadovanú informáciu, cvik či video. 

Aplikácia pre iOS na iTunes

Aplikácia pre Android

Manažér programu:

  • Mgr. Zuzana Rajdugová - bedminton@bedminton.sk, 0905 193 404

Školitelia programu Začni s bedmintonom: