apríl 2017
po ut st št pi so ne
         
3
17
             

Victor Croatian International 2017

  13. 4. 2017
Veľkonočnú pohodu v kruhu najbližších vymení Martina Repiská za účasť na medzinárodnom turnaji Victor Croatian International, kde plánuje naplno zabodovať.

Do Záhrebu sa vrátane našej reprezentantky na turnaj 13.-16.apríla prihlásilo celkovo 148 hráčov z 30 krajín (Alžírsko, Anglicko, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Chorvátsko, India, Island, Maďarsko, Mexiko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Thajsko, Wales).

Domáci budú určite veľké nádeje vkladať do Zvonimira Durkinjaka, ktorý je v mužskej dvojhre jednotkou turnaja. U žien je prvou nasadenou Češka Kateřina Tomalová. V mužskej štvorhre sa poľská dvojica Pradzinski/Rudzinski z turnaja odhlásila, takže aktuálnymi favoritmi sú Taliani Lukas Osele/Kevin Strobl, ktorým patrí v pavúku číslo dva. Líderkami štvorhry žien sú Estónky Kristin Kuuba/Helina Ruutel a mix sa pokúsia ovládnuť Nóri Fredrik Kristensen/Solvar Flaten Jorgensen.

Martina sa na turnaji predstaví vo dvojhre, kde je trojkou turnaja, ako aj vo štvorhre po boku Dánky Amalie H. Frihagen. V prvom kole dvojhry ju čaká Slovinka Ema Cizelj, s ktorou sa na juniorskom turnaji stretli ešte v roku 2012 a naša hráčka zvíťazila v dvoch setoch. Veríme, že Marta svoju víťaznú zápasovú bilanciu potvrdí a zvýši skóre vzájomných duelov na dva nula. Vo štvorhre sa s partnerkou predstavia taktiež v prvom kole a ich súperkami budú tretie nasadené Nórky Jorgensen/Syvertsen.

Ďalším turnajom, ktorého sa zúčastním je Croatian International, kde sú moje ciele vysoké. Potešilo by ma dostať sa až do finále, no najprv budem musieť poraziť Dánku Anne Hald v druhom kole, proti ktorej som nedávno prehrala v troch setoch na dánskej lige. Cítim sa v dobrej forme a chcem odohrať čo najviac zápasov. Bude to pre mňa posledná „skúška“ pred ME v Koldingu.“ Marta

Victor Croatian International 2017

WS 1.kolo: Martina Repiská /3/ (SVK) – Ema Cizelj (SLO) 21:11, 21:18

WD 1.kolo: Repiská/Frihagen (SVK/DEN) – Jorgensen/Syvertsen /3/ (NOR) 17:21, 17:21

MS 2.kolo: Martina Repiská /3/ (SVK) .- Anne Hald (DEN) 13:21, 19:21

Blížiace sa podujatia