Bulgarian Open: „Ľahká prehra...“

Slovenský reprezentant Milan Dratva si turnaj v Bulharsku predstavoval rozhodne inak. Nedokráčal totiž ďaleko, pretože hneď v prvom kole sa jeho sny po prehre s taiwanským hráčom rozplynuli.


Milan súpera veľmi dobre poznal. Ako sme spomínali s Chen Shiau Chengom sa stretol už minulý rok a hoci nedokázal zvíťaziť, odohral s ním vyrovnané stretnutie, ktoré naznačovalo, že tentoraz by sa výsledok mohol preklopiť na stranu nášho reprezentanta.

Ale ako to býva, každý máva lepšie a horšie dni... Milanov horší deň však prišiel v ten najnevhodnejší okamih. Proti svojmu súperovi dokázal uhrať len 5 bodov v prvom a 13 bodov v druhom sete. S turnajom sa teda rozlúčil hneď na úvod, a ako sám poznamenal, jeho výkon nebol rozhodne tým pravým orechovým.

„Žiaľ, k svojej top hre som sa v Bulharsku nepriblížil ani na kilometre. Ľahká prehra proti Tajvancovi v prvom kole ma neteší. Ale aj také turnaje sa stanú. Jediné čo ostáva, je sústrediť sa na ďalší tréning!“

Chen Shiau Cheng si pritom v ďalšom kole sily zmeral s prvým nasadeným Francúzom Toma Junior Popovom. Aj keď Taiwanec po zápase na turnaji skončil, s turnajovou jednotkou a neskorším víťazom celého podujatia odohral vyrovnaný trojsetový duel.

Milana už budúci týždeň čaká turnaj na Barbadose. Veríme, že náš úradujúci majster zaboduje na 100%.

Výsledky

16. 8. 2019