Lithuanian Junior: Slováci brali dvakrát striebro a raz bronz

Zverenci trénera Tibora Kesslera zaznamenali na juniorskom turnaji v Litve skvelé výsledky. Andrej Antoška v dvojhre, ako aj Jakub Horák spoločne s Poľkou Annou Dudou v mixe, vybojovali strieborné medaily, pričom Andrej s Jakubom získali v štvorhre aj bronz.


Hoci bola slovenská výprava ochudobnená o účasť Alexandry Remeňovej a Mii Tarcalovej, nič to nemení na fakte, že reprezentanti zanechali v Klaipéde výborný dojem. Šestica hráčov v zložení Andrej Antoška, Jakub Horák, Patrik Papánek, Viliam Turcsányi, Lucia Vojteková a Sofia Slosiariková reprezentovali Slovensko naozaj výborne.

Andrej ako druhý hráč turnaja dokázal prejsť pavúkom bez väčších problémov až do finále, kde bol nad jeho sily prvý nasadený Ind Varun Kapur. Víťaz turnaja mal s našim majstrom pozitívnu zápasovú bilanciu, keď ho minulý rok zdolal na domácom turnaji Slovak Junior. Kapur bol samozrejme vo finále favoritom, čo nakoniec aj potvrdil, pripísal si na konto výhru a Andrejovi ponechal druhé miesto.

Druhú priečku obsadil aj Jakub, ktorému partnerku namiesto Mii robila poľská reprezentantka Anna Duda. Dvojica si na kurte rozumela, a aj napriek dvom trojsetovým duelom sa prebojovala do finále. Tam však Jakub s Annou narazili na prvý nasadený švajčiarsky pár, ktorý potvrdil svoje turnajové nasadenie a poľsko-slovenskú dvojicu porazil v dvoch setoch.

Andrej spolu s Jakubom vystupovali v roli favoritov v štvorhre, no dokráčali len do semifinále. Ich ďalšiu cestu pavúkom prekazili nórski hráči, ktorí nakoniec turnaj ovládli.

V každom prípade, dve druhé miesta,  ako aj bronz, sú skvelou vizitkou slovenského tímu a tréner Kessler musel byť nadmieru spokojný. Len krok pred bránami semifinále totiž skončili aj Jakub v dvojhre, keď nestačil na nasadeného Estónca, a Sofia s Luciou v štvorhre po prehre s prvými nasadenými Švajčiarkami.

Juniori sa po turnaji v Litve presunuli späť do poľského Bialystoku, kde budú až do 28.augusta trénovať.

Výsledky turnaja TU.

19. 8. 2019