september 2019
po ut st št pi so ne

9

ETC U17: Na záver výhra so Škótskom

Fantastický a najmä bojovný výkon predviedli Slováci v záverečnom skupinovom stretnutí Majstrovstiev Európy do sedemnásť rokov, keď sa im po dramatickom priebehu podarilo zdolať súperov zo Škótska, a obsadiť tak konečné tretie miesto v skupine.

Tréner Ján Fiľ opäť mierne pozmenil zostavu, a do úvodnej chlapčenskej dvojhry nasadil Simeona. Ten si počínal výborne, keď po prvom prehratom sete dokázal zápas otočiť a získal cenný bod pre náš tím.

V dvojhre dievčat opäť bojovala Sofia. Súperka zo Škótska získala prvý set pomerom 19:21, no Slovenka sa nevzdala a druhú sadu získala v náš prospech so skóre 23:21. Koniec tretieho setu ale opäť patril Škótke, ktorá podobne ako v prvom sete dominovala so skóre 19:21 a dorovnala priebeh stretnutia.

Škóti svoj náskok dokonca zvýšili, keď sa Peter s Borisom v štvorhre síce snažili, ale na súperov to jednoducho nestačilo.

Následná štvorhra dievčat a mix však už boli v našom podaní. Julka s Natáliou odohrali trojsetový duel, ale konečný výsledok hovoril v náš prospech, čo znamenalo skóre 2:2. Rozhodujúci mix zasa patril nám, keď Simeon so Sofiou nedali súperom šancu a po dvoch setoch priniesli vytúžený, víťazný bod. Gratulujeme!

Slováci teda obsadili v druhej skupine konečné tretie miesto. Nemci, ktorí boli nasadenými dvojkami dnes nezvládli duel s Ukrajinou, ktorá tak postúpila do štvrťfinále.

Viac informácií z nášho tímu už čoskoro.