február 2020
po ut st št pi so ne
         
3
24
 
             

Projekt U15 čaká prvé spoločné sústredenie

3.-6.septembra sa pod vedením Lukáša Klačanského a Mariána Šulka uskutoční prvé prípravné sústredenie pre hráčov v kategórii do pätnásť rokov, ktorí budú počas sezóny bojovať o nomináciu na Majstrovstvá Európy tejto kategórie.


„Projekt U15“ má slúžiť na spoločné stanovenie športových cieľov, rozvoj našich najlepších hráčov v tejto kategórii a zvýšenie kvality tréningov a tréningového procesu.

 „Týmto chceme dosiahnuť nielen zvýšenie šancí v konfrontácii so zahraničnými rovesníkmi, ale najmä prenesenie správnych princípov do tréningového procesu a vytvorenie konkurenčného prostredia. Hráči by mali byť lepšie pripravení aj pre potreby nasledujúcich reprezentácií, ako je U17 a U19.“ Lukáš Klačanský

Na prvom sústredení, ktoré prebehne v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne sa zíde šesť chlapcov a šesť dievčat. Celý výber tvoria hráči narodení v roku 2006 a mladší. Všetci spoločne absolvujú dvojfázové tréningy, ktoré budú zamerané na rozvoj techniky a rozvíjanie taktických schopností, či na zohrávanie sa dvojíc v párových disciplínach. Tešiť sa však môžu aj na výbeh či kompenzačné a stabilizačné cvičenia.   

Vrcholom pre všetkých by mali byť februárové Majstrovstvá Európy , ktoré sa 14.-16.2.2020 budú konať vo Francúzsku. Dovtedy by sa v rámci projektu mali uskutočniť celkovo štyri sústredenia vrátane tohto prvého.

A kto by sa mal v Trenčíne nachádzať?

Andrej Suchý (BKK Sliač), Gregor Ondrejčák (BPR Bratislava), Matúš Poláček (KBC Košice), Dominik András (KBC Košice), Tadeáš Diro (PBA Prešov), Matúš Štefánik (KPŠ Košice), Johanka Ivanovičová (Spoje Bratislava), Ella Klačanská (BKR Púchov), Lucia Vašatová (AS Trenčín), Alexandra Pastulová (KPŠ Košice), Lea Kyselicová (SC Pohoda Trnava) a Ela Vojtíšková ( AS Trenčín).

2. 9. 2019