september 2019
po ut st št pi so ne

9

ETC U17: Osmička pre Dánsko

Celkovo osemkrát sa reprezentanti Dánska stali víťazmi Majstrovstiev Európy družstiev do sedemnásť rokov. Nezmenili to ani hráči zo Srbska, ktorí mali síce lepší vstup do stretnutia, ale konečné skóre bolo nakoniec 3:1 v prospech Dánov.

Šampióni z rokov 2005, 2007, 2009, 2011, 2014, 2016, 2017 a teraz už aj z roku 2019 si vo finále so svojimi súpermi poradili po výsledku 3:1.

Úvodný mix vyznel lepšie pre Srbsko, keď Mihajlo Tomic s Andjelou Vitman dokázali bez väčších problémov poraziť dvojicu William Kryger/Emilia Nesic (22:20, 21:11).

Aleksandar Jovicic už ale v dvojhre chlapcov taký úspešný nebol. Dán Mads Juel Moller bol nad jeho sily a po výsledku 13:21, 6:21 bolo skóre stretnutia vyrovnané.

Podobný, ba ešte rýchlejší priebeh mala aj dvojhra dievčat. Nina Bogdanovic jednoducho nestačila tempu dánskej hráčky Anny Siess Ryberg, ktorá jej dovolila uhrať len 5 bodov v prvom a 8 bodov v druhom sete.

Dáni vedú 2:1 a na rad prichádza štvorhra chlapcov. Sergej Lukic s Mihajlom Tomicom si svoj duel asi predstavovali trochu inak. Aj napriek bojovnosti a snahe boli Dáni William Kryger Boe/Victor Ording Kauffmann na kurte tými lepšími. Po 24-minútach a výsledku 21:14 a 21:18 v prospech Dánska bolo o víťazoch rozhodnuté.