február 2020
po ut st št pi so ne
         
3
24
 
             

WJTC 2019: Svetovými šampiónmi Indonézania

Prvýkrát v histórii juniorského svetového šampionátu sa z triumfu radovali reprezentanti Indonézie. V dych berúcom finálovom dueli porazili Čínu po výsledku 3:1, a mohli tak nad hlavy zdvihnúť víťazný pohár.


Napínavé finále medzi Indonéziou a Čínou odštartoval mix, v ktorom Daniel Marthin s Indah Cahyou Sari Jamil porazili v trojsetovej dráme dvojicu Feng Yan Zhe/Lin Fang Ling. Nasledovala dvojhra dievčat a ďalší „trojseťák“, kde Putri Kusuma Wardani triumfovala nad Zhou Meng. Tretí bod na konto Indonézanov mohol priniesť už Bobby Setiabudi, keď mal proti Liu Liangovi štyri mečbaly, no Číňan zápas dokázal otočiť a vrátil svoj tím späť do hry. Nasledovala dievčenská štvorhra, ktorá sa stala nielenže najdramatickejším, ale aj najdlhším zápasom stretnutia. Hodinu a dvadsaťosem minúť strávili reprezentantky na kurte, kde nakoniec Febriana Dwipuji Kusuma s Putri Syaikah dokázali zdolať Li Yi Jing s Tan Ning, a priniesť tak záverečný, víťazný bod na konto Indonézie.

Naozaj krásne finále, v ktorom sa všetky duely odohrali na tri sety, pričom najkratší zápas trval presne hodinu... Naozaj fantastické vyvrcholenie celého tímového šampionátu, tzv. čerešnička na tortičke.

Indonézii gratulujeme k historickému triumfu, a dodáme, že bronz brali Thajsko s Japonskom. Z Európanov sa medzi osem najlepších tímov predrali Dáni, ktorí v štvrťfinále podľahli Číne, a Francúzi, ktorí nestačili na Thajsko.

Výsledky

FOTO: Badminton Photo

5. 10. 2019