29
30
31

Dutch Open: Repiská okúsila silu prvej nasadenej Dánky

Martina Repiská si uplynulý týždeň zahrala na HSBC BWF World Tour Super 100 podujatí v holandskom Almere, kde v prvom kole nastúpila proti turnajovej jednotke Line Hojmark Kjaerfeldt z Dánska.

Úradujúca majsterka sa na duel tešila, a chcela si ho užiť naplno. Veď proti favoritke nemala rozhodne čo stratiť. Martine sa jej cieľ sčasti aj podarilo splniť. So svojou súperkou dokázala držať krok, no len počas úvodného dejstva, a to do stavu 11:9 pre súperku. Od toho okamihu akoby Dánka preradila na vyššiu rýchlosť a ujala sa vedenia 20:9. Slovenke sa ešte podarilo skóre jemne upraviť, a to na 21:11 v prospech Kjaersfeldt. Druhý set skončil rovnakým výsledkom ako ten prvý.

Martina sa tak skoro po 30 minútach strávených na kurte s turnajom rozlúčila, no za účasť v hlavnej súťaži si na konto do svetového rebríčka pripíše výborných 1250 bodov. Gratulujeme!

Už tento týždeň v rámci olympijskej kvalifikácie sa pokúsi na svoje konto získať ďalšiu nádielku, a to na turnaji v Dubaji, kde vycestuje spolu s Milanom Dratvom. Samozrejme, o všetkom Vás budeme informovať.