júl 2020
po ut st št pi so ne
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
             

Austrian U17: Domov so striebrom a bronzom

Simeon Suchý s Michaelou Telehaničovou dokázali na medzinárodnom turnaji Austrian U17 International v rakúskom Mödlingu dokráčať v mixe ako nenasadený pár až do finále. O nič horšie nedopadla ani Sofia Slosiariková, ktorá v dvojhre zaknihovala bronz.


18.-20.októbra pod vedením trénera Jána Fiľa reprezentovali Slovensko Júlia Chmurovičová, Sebastián Kadlec, Olívia Kadlecová, Boris Karpják, Lukáš Kudláč, Peter Radoczi, Sofia Slosiariková, Simeon Suchý, Michaela Telehaničová, Natália Tomčová a Lea Výbochová.

Okrem reprezentačnej „jedenástky“ si cestu do Rakúska našli aj Nina Milada Michalková, Patrik Polák, Lea Skorskovská a Natália Slobodová, ktorí na podujatí hájili farby svojich klubov.

Najväčší úspech výpravy si na konto pripísali Simeon s Michaelou. V 64-kovom pavúku mixu sa dokázali ako nenasadená dvojica predrať až do samého finále. Na svojej ceste za striebrom zdolali rakúsky pár, nemeckú dvojicu ako aj turnajové sedmičky z Anglicka. V štvrťfinále si sily zmerali so Sebastiánom a Olíviou, a po dvoch setoch sa tešili z istej medaily. Naozaj dramatické semifinále proti turnajovým šestkám z Češka zvládli po setoch 19:21, 23:21 a 22:20. Striebro na konte Slovenska a chuť dotiahnuť túto púť až na vrchol. Proti však boli Angličania Joseph Scott/Megan Brierley, ktorí Simeonovi s Miškou veľa šancí na úspech nedali. Po dvoch setoch ale Slováci mohli oslavovať turnajové striebro a obrovský úspech.

Ďalší skvelý výsledok na konto Slovenska pridala Sofia v dvojhre.  V 64-kovom pavúku dvojhry dievčat prešla až do semifinále, kde v troch setoch nestačila na neskoršiu víťazku, šiestu nasadenú Angličanku Leonu Lee. Len kúsok od medaily bola aj Natália, ktorá po troch setoch v štvrťfinále skončila na rakete finalistky Yasmine Hamzy z Talianska. Štvrťfinále si zahrala aj Olívia, ktorá ale v postupovom dueli čelila práve Sofii.

Len krok od štvrťfinále boli v dvojhrách Miška, Peter a Boris. Miška prehrala v troch setoch s prvou nasadenou Bulharkou Tanyou Ivanovou, Peter po dobrom výkone nestačil na strieborného medailistu Lucu Zhou z Talianska a Lukáš v trojsetovom boji podľahol maďarskému hráčovi Botondovi Franciovi.

Výsledky

20. 10. 2019