29
30
31

China Open: Domáci dvakrát na špici

Na BWF World Tour Super 750 v Číne sa na radosť domáceho publika radovala z výhry v dvojhre žien tretia nasadená Chen Yu Fei. Zlato ako aj striebro však mohli Číňania osláviť aj v mixe, a to vďaka dvom najvyššie nasadeným párom, ktoré sa do finále prebojovali.

Chen Yu Fei si v 82-minút trvajúcom finálovom dueli poradila so štvrtou nasadenou Japonkou Nozomi Okuharou. Číňanka zvládla otočiť nepriaznivý zápas, keď prvý set prehrala vysoko 9:21. V druhom sete ale triumfovala po výsledku 21:12, a tretí set získala pomerom 21:18.

Finále mixu prebehlo medzi svetovými jednotkami Zheng Si Weiom/Huang Ya Qiong, a medzi turnajovými dvojkami Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping. Úspešnejšími sa tentoraz stali druhí spomínaní, ktorí veľkolepé finále ovládli po setoch 21:13 a 21:14.

Návrat na vrchol, a desiaty triumf v sezóne 2019,po neúspechu na French Open zaznamenal aj Japonec Kento Momota. Po skoro 90-minútach strávených na kurte si na konto pripísal ďalší zo svetových triumfov. Súperom mu tentoraz bol druhý nasadený Taiwanec Chou Tien Chen, ktorý vzdoroval najlepšie ako vedel. Konečný výsledok 21:15, 17:21 a 21:18 ale nakoniec ukazoval v prospech Momotu, ktorý opäť dokázal, že je tým najlepším.

Ďalšiu výhru si na konto pripísali aj Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, ktorí ovládli štvorhru mužov po výhre nad štvrtými nasadenými Japoncami Takeshi Kamurom/Keigom Sonodom. Japonsko ale zabodovalo v štvorhre žien, a to vďaka dvojici Yuki Fukushima/Sayaka Hirota. Turnajové dvojky si vo finále poradili s kórejským párom Lee So Hee/Shin Seung Chan.