Malaysia Masters: Axelsen strieborný, Marin bronzová

13. 1. 2020
Dán Viktor Axelsen a Španielka Carolina Marin boli jedinými Európanmi, ktorým sa na World Tour Super 500 v Malajzii podarilo vystúpiť na stupne víťazov. Axelsen bral striebro, Marin bronz.

Dvojhru mužov opanoval Japonec Kento Momota, ktorý na ceste za zlatom stratil jediný set. O ten ho pripravil Číňan Huang Yu Xiang v štvrťfinále. Samotné finále proti Axelsenovi malo náboj azda len v prvom sete, ktorý Momota ovládol až v tesnej koncovke 24:22. Druhý set už s prehľadom riadil, a po výsledku 21:11 oslavoval ďalší svetový triumf.

Víťazkou dvojhry žien sa stala druhá nasadená Číňanka Chen Yu Fei, ktorá zaváhala azda len v prvom kole. Set jej totiž dokázala vziať Dánka Line Hojmark Kjaersfeldt. Ostatné zápasy boli pre Chen akoby prechádzka ružovou záhradou. Vo finále si poradila s prvou nasadenou Tai Tzu Ying, pričom v semifinále vyradila aj spomínanú Španielku Carolinu Marin.

Štvorhra mužov ako aj žien sa stali záležitosťami nenasadených párov. U mužov si výhru na konto pripísali Kórejčania Kim Gi Jung/Lee Yong Dae, ktorí vo finále porazili tretích nasadených Číňanov Li Jun Huia/Liu Yu Chena. Tretie miesta patrili indonézskym dvojiciam, a to Fajar Alfianovi/Muhammadovi Rian Ardiantovi a Mohammadovi Ahsanovi/Hendrovi Setiawanovi. V ženskej časti výhru oslavovali Číňanky Li Wen Mei/Zheng Yu. Tie vo finále zdolali ich siedme nasadené krajanky Du Yue/Li YIn Hui.

V mixe sa ale nič nezmenilo, a z výhry sa radoval prvý nasadený čínsky pár Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong. Finálový duel odohrali proti druhým nasadeným krajanom,  Wang Yi Liu/Huang Dong Ping.