Polish Junior: Antoška s bronzom!

20. 1. 2020
Obrovský úspech hneď na prvom medzinárodnom turnaji sezóny zaznamenal Andrej Antoška, ktorý sa 64-kovým pavúkom dvojhry chlapcov predral až do semifinále, a obsadil tak vynikajúce tretie miesto.

Zverenec trénera Tibora Kesslara síce v Poľsku figuroval ako najvyššie nasadený hráč, no jeho „zlatú“ cestu mu práve v spomínanom semifinále prekazil nenasadený Dán Christopher Vittoriani. Boj o finálovú miestenku začal lepšie Andrej, ktorý ovládol prvý set výsledkom 21:15. V druhom sete ale Dán  nasadil vyššie obrátky, a o výhru naozaj bojoval. Chlapci sa držali bod po bode, avšak nakoniec si Vittoriani v závere setu vypracoval náskok, ktorý už Andrej nedokázal dotiahnuť. Výsledok 17:21, a na rade tretí set. Omnoho lepšie ho začal práve Dán, ktorý si hneď v úvode  vypracoval náskok 0:4. Súperovo vedenie sa už so Slovákom tiahlo počas celého setu, a aj napriek naozaj bojovnému výkonu skončil set pomerom 18:21 v prospech Vittorianiho. Nakoniec, bol to práve Dán, kto turnaj aj ovládol. Ba čo viac, jediným hráčom, ktorý mu dokázal vziať set bol náš Andrej. Finálový duel proti druhému nasadenému Georgiimu Lebedevovi z Ruska zvládol Dán v dvoch setoch.

Okrem Andreja sme samozrejme mali v Poľsku omnoho väčšie zastúpenie. 16.-19.januára sa v Przemysli predstavili Sebastián Kadlec, Boris Karpják, Lukáš Kudláč, Peter Radoczi, Simeon Suchý, Júlia Chmurovičová, Olívia Kadlecová, Michaela Telehaničová, Natália Tomčová a Lea Výbochová. Okrem týchto jedenástich reprezentantov sa šťastie na turnaji rozhodli skúsiť aj Daniel Ivanko a Dáša Štroffeková.

Spolu s Andrejom sa o druhý najväčší úspech výpravy postaral Boris. V štvorhre dokázali obhájiť svoje nasadenie a predrali sa do štvrťfinále, kde ich cestu zastavili bronzoví Dáni. Ďaleko od štvrťfinálovej účasti nebol ani Sebastián. Ten sa v dvojhre prebojoval do tretieho kola, kde mu cestu skrížil Poliak Dawid Perkowski. Po vyrovnanom dueli a konečnom výsledku 18:21, 18:21 sa ale zo štvrťfinálovej účasti tešil domáci hráči. Ktovie, Sebastiánovi možno chýbal v záveroch setoch ten povestný kúsok šťastia. Všetci ostatní hráči ukončili svoje turnajové účinkovanie už po druhom hracom dni.

Už onedlho ich ale čaká turnaj v Maďarsku, a my veríme, že bude minimálne tak úspešný ako bol tento v Poľsku.