EC 2020: Ktorí hráči potvrdili účasť?

Majstrovstvá Európy jednotlivcov by mali prebehnúť 21.-26.apríla v ukrajinskom meste Kyjev. Zatiaľ nenasvedčuje nič tomu, žeby sa šampionát konať nemal, a my Vám môžeme s radosťou opäť potvrdiť, že medzi TOP hráčov Európy sa prebojovali aj Milan Dratva s Martinou Repiskou.


Obaja slovenskí reprezentanti sa predstavia v dvojhrách, a veru, bude to vo vyberanej spoločnosti. Milan sa na šampionát kvalifikoval ako 36. hráč, a to z pozície 149. bedmintonistu sveta. Martina si vďaka 93. miestu v rebríčku zaistila postup ako 27. hráčka.

„Sú to moje druhé individuálne Majstrovstvá Európy v mužskej dvojhre a presne pre takéto momenty hrám bedminton. Ukázať sa na najväčších podujatiach, snáď vyhrať nejaké zápasy, hrať proti hráčom absolútnej špičky a snažiť sa dostať sa na ich úroveň. Je to pocta, jeden z vrcholov sezóny a už sa neviem dočkať rozlosovania. Avšak, nezávisle na lose, prídem na ME maximálne pripravený.“ Milan

„Majstrovstvá Európy sú veľký a dôležitý turnaj. V Kyjeve sa stretnú najlepší hráči a hráčky z každej krajiny a samozrejme som veľmi rada, že medzi nimi budem v apríli aj ja. Aj napriek neľahkej konkurencii budem bojovať o čo najlepší výsledok, a verím že odohrám viacero kvalitných zápasov. Určite sa budem tešiť na top bedminton, dobré podmienky a “nabitú” atmosféru. Predsa len je to posledný turnaj olympijskej kvalifikácie a mnohým hráčom pôjde o zisk posledných cenných bodov.“ Martina

Európska federácia dnes navyše udelila aj „divoké karty“, ktoré v štyroch z piatich prípadov putovali do rúk domácim hráčom. V dvojhre mužov bude farby Ukrajiny hájiť Danylo Bosniuk, v dvojhre žien Maryna Ilyinskaya, v štvorhre mužov dvojica Valeriy Atrashchenkov/Gennadiy Natarov a v štvorhre žien pár Anna Mikhalkova/Yevgeniya Paksyutova. Divokú kartu v mixe získali ruskí reprezentanti Vladimir Ivanov/Ekaterina Bolotova.

V rámci turnaja svoju účasť potvrdili štyria dánski reprezentanti, a to Anders Antonsen, Viktor Axelsen, Jan O.Jorgensen a Rasmus Gemke. Z najvyššie nasadených hráčov uvidíme aj Holanďana Marca Caljouwa či Francúza Bricea Leverdeza. O výhru v dvojhre žien zabojujú napríklad Španielka Carolina Marin, Dánka Mia Blichfeldt, Škótka Kirsty Gilmour alebo Ruska Evgeniya Kosetskaya.

Ešte stále úradujúcimi majstrami z roku 2018, ktorých by sme na turnaji mali vidieť, sú Dán Viktor Axelsen, Španielka Carolina Marin, manželia Chris a Gabrielle Adcockovci z Anglicka, Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen  a Bulharky Gabriela a Stefani Stoevové.

Zoznam hráčov

 

10. 3. 2020