Čo priniesol mesiac: „Apríl 2020“

Mesiac bez turnajov, avšak s pozitívne naladenými reprezentantmi. Okrem rozhovorov sme Vám počas apríla ponúkli aj prehľad aktuálnych správ z domova a zo sveta.


Rozhovory

Slovenská reprezentantka Katarína Vargová, ktorá študuje v Anglicku, sa počas apríla konečne dostala domov. Ako repatriantka však musela absolvovať povinnú karanténu, kde strávila aj sviatky. Čítajte viac. 

Juniorská reprezentantka a hráčka oddielu PBA Prešov Júlia Chmurovičová by sa veľmi rada vrátila na kurty čo najskôr. Ako ale zvládla aprílové týždne a ako sa udržuje vo forme? Čítajte viac.

Andrej Antoška, náš najlepší junior má vo veciach jasno. Kvôli pandémii trávi doma nezvyčajne veľa času, a tak nečudo, že mu okrem reprezentačných výjazdov, ktorých bolo neúrekom, chýba už aj škola. Čítajte viac.

Niekoľkonásobný majster Slovenska Juraj Vachálek sa síce s reprezentačnou kariérou už rozlúčil, no pomoc svojim kolegom v budúcnosti nevylučuje. Taktiež sa teší na nadchádzajúce obdobie, ktoré môže našej slovenskej bedmintonovej rodine priniesť mnoho ovocia. Čítajte viac.

Päťnásobná majsterka Slovenska Martina Repiská sa v čase koronakrízy nevrátila domov. Pandémiu prečkáva vo svojom druhom domove v Dánsku, kde sa snaží nestratiť ani minútu času a trénovať na 110%. Čítajte viac.

Iskra nášho úradujúceho majstra Milana Dratvu pomaly zhasína... Košičan totiž rovnako ako Martina Repiská prečkáva pandémiu osamotený v Dánsku, ktoré mu pomaly ale isto začína pripomínať väzenie. Čítajte viac.

Úradujúca majsterka Slovenska Katarína Vargová mala ako repatriantka možnosť okúsiť atmosféru štátnej karantény ako aj testovania na COVID 19. Mladá Košičanka nám porozprávala ako to celé prebiehalo, ako trávi dni a dozvedeli sme sa aj to, že celá situácia okolo koronavírusu na ňu rozhodne pozitívne nevplýva. Čítajte viac.

Sebastián a Olívia Kadlecovci sú skvelým tandemom. Ako dvojica spolu absolvujú tréningový proces a navzájom sa podržia. Čítajte viac.

Mladší juniorský reprezentant Simeon Suchý sa v rámci karantény snaží z tréningov vyťažiť čo najviac. Veľa času venuje najmä behu či bicyklovaniu, čo mu pomáha v naberaní kondície. Čítajte viac.

Z domova

Hráč oddielu Spoje Bratislava Juraj Vachálek bol dlhoročnou oporou národného tímu. Reprezentačnú kariéru sa ale rozhodol zavesiť na klinec. Rozlúčku absolvoval na našom najprestížnejšom podujatí FORZA Slovak Open. Čítajte viac.

Pozor, pozor! Slovenský zväz bedmintonu má pre Vás novinku. V tejto neľahkej situácii, v čase pandémie, kedy na programe nie sú žiadne turnaje, sme pre si pre Vás pripravili blok súťažných otázok a úloh. Čítajte viac.

Zo sveta

Svetová bedmintonová federácia po dohode s usporiadateľmi a kontinentálnymi federáciami kvôli pandémii koronavírusu odložila či zrušila ďalšie z plánovaných turnajov, a to počas mája, júna a júla. Čítajte viac.

Termín hier XXXII olympiády je známy! Športovci by sa na najprestížnejšom podujatí sveta mali v japonskom Tokiu predstaviť 23.7.-8.8.2021. Paralympijské hry by mali prebiehať 24.8.-5.9.2021. Čítajte viac.

23.-27. júna sa v poľskom Bialystoku mali zísť najlepšie tímy Európy, aby na Klubových Majstrovstvách súperili o titul toho najlepšieho v Európe. Usporiadatelia ako aj Európska bedmintonová federácia sa ale kvôli súčasnej situácii okolo vírusu COVID 19 rozhodli šampionát preložiť. Čítajte viac.

Po 20-tich rokoch v národnom tíme sa svoju bohatú bedmintonovú kariéru rozhodol ukončiť jeden z najznámejších dánskych štvorhrárov, Mathias Boe. Čítajte viac.

Svetová bedmintonová federácia spolu s dánskou bedmintonovou asociáciou dnes potvrdili, že prestížne finále svetového Thomas a Uber cupu, ktoré bolo kvôli pandémii koronavírusu odložené, by sa malo uskutočniť 3.-11.októbra 2020 v dánskom Aarhuse. Čítajte viac.

 

 

13. 5. 2020