august 2020
po ut st št pi so ne
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Čo priniesol mesiac: „Jún 2020“

Ďalšie týždne bez turnajov, avšak s možnosťou 100% tréningu. Čo všetko sa udialo počas posledného mesiaca školskej „dochádzky“?


Rozhovory

Slovenský reprezentant Milan Dratva bol jedným z hráčov, ktorí sa po nútenej pauze mohli opäť pripravovať v dánskom Centre of Excellence. To svoje brány otvorilo v stredu, 10.júna 2020. Čítajte viac. 


Pred Martinou Repiskou stála počas júna nová výzva, v podobe presunu do Holbaeku, do európskeho Centre of Excellence, kde momentálne trénuje aj po boku spomínaného reprezentačného kolegu Milana Dratvu. Čítajte viac.


Letná príprava reprezentantov

Postupne sme Vám počas júna prinášali aj rozhovory s našimi reprezentantmi. Zisťovali sme, ako sa im páčil návrat na kurty a čo plánujú počas letných prázdnin. Ako prvú sme vyspovedali mladšiu juniorskú reprezentantku Leu Výbochovú. Čítajte viac.

Úradujúci majster Slovenska Milan Dratva si návrat na kurty užíval plnými dúškami a dovolenku veru neplánuje. Čo ho teda v najbližších mesiacoch čaká a čomu sa bude venovať? Čítajte viac.

Natália Tomčová trávi na kurte mnoho času, a tréningy absolvuje každý deň, bez ohľadu na to, či ide o pracovný týždeň alebo víkend. Stále sa venuje zlepšovaniu kondície, a takisto drie na technike úderov. Čítajte viac.

Vo dvojici to ide ľahšie... Svoje o tom vedia aj súrodenci Olívia a Sebastián Kadlecovci, ktorí sa v tréningovom režime navzájom podporujú. Púchovčania veria, že sa počas leta dostanú aj k moru, avšak momentálne sa zameriavajú na letnú prípravu, ktorá ich čaká. Čítajte viac.

Návratu na kurty sa teší aj päťnásobná majsterka Slovenska Martina Repiská. Zvolenčanka tvrdo trénuje v novom prostredí dánskeho Holbaeku, a dbá na to, aby bola pri roztočení turnajového kolotoča v 100% forme. Čítajte viac.

Reprezentant oddielu Slávia TU Zvolen Richard Pavlík nám prezradil, že jeho deň sa oproti dňom v karanténe príliš nezmenil. Teší sa ale návratu na kurty, a na možnú dovolenku... Čítajte viac.


Novinkou v tréningovom režime talentovanej Košičanky je lezecká stena. Michaela Telehaničová si voľné dni užíva naozaj naplno, no nezabúda ani na tréningový dril. Čítajte viac.

Juniorský reprezentant Peter Radoczi po otvorení hál nezanevrel ani na tréning v prírode...Košičana počas leta čaká niekoľko reprezentačných sústredení či príprava v klube. Čítajte viac.

Hráčka oddielu PBA Prešov Júlia Chmurovičová bola prvou, ktorú sme Vám predstavili počas tréningov vonku. Mladá Prešovčanka ani po otvorení hál na prírodu nezanevrela, a počas večerov sa venuje zlepšovaniu kondície práve behom na otvorenom priestranstve. Čítajte viac.

V slovenských horách sa dá podľa Alžbety Peruňskej stráviť krásny čas, a dovolenku v zahraničí preto neplánuje. Čítajte viac.

Lukáš Kudláč na tréningy v prírode nezanevrel, no po otvorení vnútorných športovísk sa im venuje len počas víkendov. Pracovný týždeň tak venoval škole a tréningom v hale či posilňovni. Čítajte viac.


Hráč oddielu BKK Sliač, Simeon Suchý sa počas letnej prípravy zameria hlavne na kondíciu a rýchlosť na kurte. Okrem samotnej prípravy v hale absolvuje aj silový tréning v posilňovni. Čítajte viac.

Lucia Vojteková sa počas dňa nezastaví...Mladá Bratislavčanka stíha okrem dvojfázových tréningov aj brigádu, a čas si nájde aj na kamarátov. Čítajte viac.

Mladšiu juniorskú reprezentantku Johanku Ivanovičovú čaká počas leta spoznávanie krás Slovenska. Okrem toho však absolvuje aj sústredenie u našich českých susedov, či pravidelnú prípravu pod dohľadom trénera. Čítajte viac.

100% sústredená a odhodlaná dať do letnej prípravy naozaj všetko... Nehovoríme o nikom inom, ako o slovenskej reprezentantke Sofii Slosiarikovej, ktorá pracuje pod dohľadom dvoch skúsených trénerov, inak aj majstrov Slovenska. Čítajte viac.

Majsterka Slovenska Katarína Vargová sa počas víkendov venuje turistike, v čom plánuje pokračovať aj počas leta. Vrátane tréningov sa však počas najbližších mesiacov otestuje ako aj trénerka, čo bude pre mladú Košičanku vôbec prvá takáto skúsenosť. Čítajte viac.

Prešovský bedmintonista Boris Karpják sa už nevie dočkať letných sústredení. Po otvorení športovísk sa snažil trénovať najlepšie ako vedel, ba čo viac, tréningy využíval aj ako formu oddychu od školských povinností. Čítajte viac.

Klubová výzva

Tréner mladších juniorských reprezentantov Ján Fiľ bol so svojimi zverencami z oddielu Lokomotíva Košice v kontakte počas celej koronakrízy. Vďaka sociálnym sieťam boli všetci v spojení, a mohli poctivo plniť tréningový plán, ktorý im každý týždeň zadával. Čítajte viac.

Musíme povedať, že Popradčania veru nezaháľali, a hneď od začiatku koronavírusu trénovali ako len mohli. O období pandémie a fungovaní klubu ŠKB Zámoček Poprad nám napísala Barbora Pacigová. Čítajte viac.

V KBŠ Dolný Kubín sa počas koronakrízy snažili tréneri v rámci aktuálnych možností venovať svojim zverencom. Okrem samotných tréningov im pripravovali aj rôzne výzvy, a spoločne sa zapojili aj do medzinárodnej výtvarnej súťaže. Čítajte viac.

Z domova

S predsedom Športovo-technickej komisie SZBe Richardom Bálintom sme sa pozhovárali o tom, ako COVID 19 ovplyvnil fungovanie súťaží, ako bude sezóna pokračovať, a aké zmeny nás čakajú... Čítajte viac.


Banská Bystrica mala už budúci rok hostiť prestížny EYOF, no rovnako ako ďalšie podujatia, aj toto sa kvôli pandémii koronavírusu muselo vzdať svojho prvotného termínu. Čítajte viac.


Prezident Slovenského zväzu bedmintonu Anton Siažik sa 10.júna 2020 zúčastnil stretnutia, na ktorom sa zišli zástupcovia zväzov spolu s vedením Slovenského olympijského a športového výboru. Čítajte viac.

V športovej hale v Ilave sa v júni rozbehlo vôbec prvé sústredenie po nútenej korona-pauze. Hráči vedení českým trénerom Janom Somerlíkom absolvovali denne tri tréningové jednotky, a rozhodne si pohyb na kurte užívali. Čítajte viac.


Bedminton sa vďaka prezidentovi SZBe, Antonovi Siažikovi dostal aj do NR SR. Náš prezident sa tam totiž stretol so splnomocnencom vlády a poslancom NR SR, Karolom Kučerom, ako aj s niekoľkými ďalšími poslancami. Účelom celého stretnutia bola prezentácia projektu Začni s bedmintonom na základných školách. Čítajte viac.

Zo sveta

S ohľadom na COVID 19 bola Európska bedmintonová federácia nútená zrušiť tohtoročnú Summer School, ktorá sa mala konať v Slovinsku. Slovinci sú ale pripravení privítať hráčov ako aj trénerov v lete 2021. Čítajte viac.

Ukrajinské mesto Kyjev si na organizáciu Majstrovstiev Európy bude musieť počkať. Šampionát jednotlivcov bol kvôli pandémii koronavírusu nakoniec zrušený, čo znamená, že nových majstrov spoznáme až budúcu sezónu. Čítajte viac.

Seniorské majstrovstvá Európy sa v chorvátskom Zadare uskutočnia v skoršom termíne, a to 27.septembra – 4.októbra 2020. Čítajte viac.

Svetový bedminton príde čoskoro o ďalšiu hviezdu... 32-ročný dánsky reprezentant a Majster Európy z roku 2014, Jan Ø. Jørgensen, sa rozhodol ukončiť kariéru na domácom podujatí Danisa Denmark Open, ktoré je naplánované na 13.-18.október v Odense. Čítajte viac.

 

16. 7. 2020