Premiérový seminár sa vydaril

22.-23.augusta sa v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne konal premiérový seminár trénerov, na ktorý boli pozvaní len tréneri spĺňajúci vymedzené kritériá.


Medzi prvými pozvanými boli reprezentační tréneri, po nich tréneri „repre“ hráčov, ďalej tréneri, ktorí so zväzom spolupracujú na rôznych projektoch, ako napríklad Projekt U15 či Shuttle time. Medzi pozvanými nechýbali ani reprezentanti, ktorí sú držiteľmi trénerskej licencie či bývalí reprezentační tréneri, ktorí stále aktívne trénujú a majú hráčov na medailových pozíciách na Majstrovstvách Slovenska.

Školiaceho víkendu sa zúčastnilo celkovo osem trénerov SZBe, menovite Michal Matejka, Marián Šulko, Tibor Kessler, Ján Fiľ, Júlia Poláčková, Lukáš Klačanský, Ján Jurčiak a Ladislav Koribský.

Účastníkov čakal náročný dvojdňový program, počas ktorého strávili čas na kurte aj mimo neho. Pod dohľadom Judith Meulendijks z Holandska aj sami pracovali na tvorbe tréningového procesu, pričom počas soboty mali k dispozícii hráčov, konkrétne reprezentantov, ktorí končili sústredenie. Okrem iného sa na seminári zamerali aj na rôzne princípy obrany a na rezané údery. Prešli si aj teóriou,  v ktorej sa venovali taktike dvojhry.

O tom, že tento nový formát školenia zožal úspech niet pochýb. Kladne ho hodnotil aj jeden z jeho účastníkov, Ladislav Koribský.

„Počas dvojdňového seminára trénerov s Judith sme si prešli tri témy. V sobotu sme sa venovali prvým dvom, boli to pokročilé údery a taktika dvojhry. Na začiatku každej témy bola teoretická prednáška, po nej sme si v dvojičkách pripravili tréning pre pridelenú skupinu mladých reprezentantov. Nasledovalo vyhodnotenie od Judith.“

„V nedeľu sme sa zamerali na taktiku štvorhier. Cvičenia sme si už pripravili každý sám a skúšali sme si ich na sebe, keďže hráči po dlhom sústredení zaslúžene odišli domov. Počas víkendu som sa veľa naučil od Judith ako aj od ostatných trénerov. Ďakujem SZBe za možnosť byť na tomto seminári.“

FOTO: EML Photo

27. 8. 2020