BWF upravila turnajový kalendár HSBC BWF World Tour 2020

Svetová federácia aktualizovala kalendár HSBC BWF World Tour na sezónu 2020. Pozitívnou správou je, že sa dočkáme svetového bedmintonu, ako aj finále Thomas a Uber cupu.


Vzhľadom na prebiehajúcu situáciu vo svete okolo vírusu COVID 19 je hlavným záujmom BWF zaistiť zdravie a bezpečnosť všetkých, ktorí sa zúčastňujú medzinárodných turnajov.

V svetovej federácii sú presvedčení, že na turnajoch dokážu vytvoriť bezpečné prostredie. Najväčšou výzvou ale bude presúvanie účastníkov z rôznych krajín, pretože všade platia iné vstupné bezpečnostné opatrenia.

Aj na základe týchto výnimočných okolností sa BWF rozhodla upraviť turnajový kalendár. Podujatím, ktoré sa odohrá podľa plánu bude svetové finále Thomas a Uber cupu, a to 3.-11.októbra v Dánsku.

Po tomto šampionáte na dánskej pôde ostaneme, pretože BWF obnoví šnúru svetových turnajov práve v krajine Hansa Christiana Andersena. 13.-18.októbra sa v Odense uskutoční DANISA Denmark Open a 20.-25.októbra prebehne v rovnakom meste Denmark Open II (podujatie Denmark Open bude náhradou za French Open). Oba turnaje budú radené do série HSBC BWF World Tour Super 750.

Tri veľkolepé akcie v Dánsku vystrieda dvojtýždňový presun účastníkov do Ázie. Tam ich budú čakať ďalšie tri podujatia, konkrétne Asia Open I, Asia Open II a samotné svetové finále HSBC BWF World Tour.

To, kde sa turnaje HSBC BWF World Tour Super 1000 v Ázii odohrajú zatiaľ známe nie je, avšak pozostávajúce podujatia v kalendári sa rozhodne nebudú konať v pôvodne uvedených termínoch a miestach. BWF spolupracuje s členskými krajinami, a hľadá riešenia ako aj miesta na uskutočnenie „ázijskej šnúry“ turnajov. Konečné oznámenie o dátumoch a miestach konaní sa očakáva čoskoro.

28. 8. 2020