OM žiackych družstiev

Prvá oficiálna súťaž SZBe sa po neuveriteľne dlhej dobe uskutoční už túto nedeľu. Pôjde o Oblastné majstrovstvá Slovenska žiackych družstiev, ktoré sa v prvej polovici sezóny nestihli kvôli nútenej korona pauze odohrať.


Športová hala Cassovia badminton spot, na Južnom nábreží 13 v Košiciach privíta 6.septembra na svojej pôde celkovo sedem tímov (PBA Prešov, Dolný Kubín A, Dolný Kubín B, Dolný Kubín C, KBC Košice, KPŠ Košice a Lokomotíva Košice), ktoré sa budú usilovať o postup na Majstrovstvá Slovenska.

Vrchný rozhodca Ján Fiľ bude mať pod palcom celý priebeh podujatia, na ktorom sa zostaví rebríček družstiev, podľa ktorého sa na úvod odohrajú kvalifikačné stretnutia medzi družstvami 2-7, 3-6 a 4-5. Víťazné tímy postúpia do finálovej skupiny, kde ich už bude čakať nasadené družstvo číslo 1.. V skupine odohrajú tímy stretnutia každého s každým. Naprázdno však neobídu ani porazené družstvá z kvalifikácie, pretože tie si zahrajú taktiež v skupine, a zabojujú o konečné 5.-7.miesto.

Úvodné duely sú na programe o 9:00 hod.. Samozrejmosťou, počas celého turnaja musí byť aj prísne dodržiavanie hygienických opatrení. Všetci zúčastnení sú tak povinní mať prekryté horné dýchacie cesty. Výnimku tvoria samotní hráči, ktorí vykonávajú športovú činnosť, teda sa nachádzajú priamo na ihrisku.

Súpisky jednotlivých tímov nájdete TU

4. 9. 2020