november 2020
po ut st št pi so ne
           
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

SaarLorLur Open: Slováci skončili v druhých kolách, Marin nezvíťazila

Medzi víťazmi BWF Tour Super 100 podujatia, ktoré sa konalo v nemeckom Saarbrückene, by ste vo väčšine prípadov favoritov asi nenašli. Na turnaji ale štartovali aj Milan Dratva a Martina Repiská. Obaja zaznamenali účasti v druhých kolách.


Celkovým víťazom turnaja v dvojhre mužov sa stal Francúz Toma Junior Popov. Ten vo finále porazil tretieho nasadeného Holanďana Marca Caljouwa. Dvojhru žien ovládla tretia nasadená Škótka Kirsty Gilmour. Vo finále si poradila so šiestou nasadenou Nemkou Yvonne Li, no v semifinále dokázala vyradiť aj turnajovú jednotku zo Španielska, Carolinu Marin, a to dokonca v dvoch setoch. Výhru v štvorhre mužov si na konto pripísali dánski reprezentanti Jeppe Bay/Lasse Molhede, pričom ich krajania Mathias Christiansen/Alexandra Boje úradovali v mixe. Najvyššie nasadeným hráčkam sa podarilo triumfovať len v štvorhre žien. Víťazkami sa stali Bulharky Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva.

Martina si v prvom kole 32-kového pavúka sily zmerala s Estónkou Helis Pajuste. Podľa papierových predpokladov Slovenka duel hravo zvládla a po dvoch setoch sa posunula do kola druhého. Tam na ňu však čakala štvrtá nasadená Dánka Line Hojmark Kjaersfeldt, s ktorou vo vzájomnej zápasovej bilancii prehrávala už 0:2. Do tretice sa nič nezmenilo, a Martina z duelu s 34. hráčkou sveta odchádzala po dvoch setoch ako porazená. Výhra pre Dánku, skúsenosti pre Slovenku.

Milan sa po vylosovaní ocitol v 64-kovom pavúku priamo v druhom kole. Jeho protivníkom sa stal dánsky reprezentant Mads Christophersen. Aj v tomto prípade sa súperi už poznali, a Dán vo vzájomných zápasoch viedol 1:0. Po dueli Christophersen svoj náskok navýšil, pretože Slováka zdolal po výsledku 21:12 a 21:19. Vo víťaznom ťažení pokračoval Dán aj ďalej, keď zdolal štvrtého nasadeného Francúza Bricea Leverdeza. V štvrťfinále jeho cesta pavúkom skončila, keď nezvládol zápas proti svojmu krajanovi Ditlevovi Jaegerovi Holmovi.

Výsledky  

FOTO: BadmintonPhoto

3. 11. 2020