január 2021
po ut st št pi so ne
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
             

YONEX Thailand Open 2021

12.-17.januára sa v thajskom Bangkoku odohrá HSBC BWF World Tour Super 1000 podujatie YONEX Thailand Open, a najmä kvôli aktuálnej situácii s koronavírusom môžeme povedať, že pôjde o jeden z naozaj TOP zorganizovaných turnajov na svete.


Hráči totiž museli do Thajska pricestovať hneď na začiatku sezóny 2021, a museli absolvovať povinnú karanténu, ktorú trávili v hotelových izbách. Rozhodne to ale za to stálo, a my sa už zajtra môžeme tešiť na prvú dávku skvelého bedmintonu.

Samozrejme, komplikáciám sa človek vyhne asi málokedy, a svoje o tom vedia aj niektorí z prihlásených účastníkov, ktorí si nakoniec v metropole Thajska nezahrajú. Hovoríme napríklad o pozitívne testovanom Kentovi Momotovi, pre ktorého mal byť turnaj po minuloročnej autonehode akýmsi návratom na kurty a potvrdením roly svetovej jednotky. Čo ale čert nechcel, pozitívny test japonskej hviezdy ovplyvnil aj ostatných kolegov z reprezentácie, a podujatia sa nakoniec nezúčastní nikto z Japoncov. Chýbať tak budú nielen Momota, ale aj Akane Yamaguchi, Nozomi Okuhara či dva najvyššie nasadené páry v štvorhre žien Yuki Fukushima/Sayaka Hirota, Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara a ďalší. V akcii neuvidíme ani svetové jednotky štvorhry mužov. Z indonézskej dvojice Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo bol pozitívne testovaný práve druhý menovaný. O pozitívnom výsledku a priebehu koronavírusu vie svoje aj Gabrielle Adcock, ktorá spolu s manželom Chrisom taktiež do Thajska nepricestovala.

Najvyššie nasadeným hráčom v dvojhre mužov bude turnajová dvojka Chou Tien Chen. O výhru ale zabojujú aj dánske hviezdy Viktor Axelsen, či Anders Antonsen, ktorý sa napríklad môže zapísať k tým, ktorí COVID 19 úspešne prekonali.

Favoritkou dvojhry žien bude bezpochyby Tai Tzu Ying. Určite bude zaujímavé sledovať, kto pri neúčasti Japoniek ohrozí jej cestu na vrchol. Bude to Španielka Carolina Marin, alebo niekto ďalší?

V štvorhre mužov sa budú zraky divákov rozhodne upierať na druhý najvyššie nasadený pár Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan. V štvorhre žien budú na výhru z pozície číslo tri útočiť Kórejčanky Lee So Hee/Shin Seung Chan. Domáci budú najväčšie nádeje vkladať do dvojice Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai, ktorá sa v pavúku mixu nachádza priamo na špici.

Nenechajte si ujsť úvodný deň svetového turnaja, ktorý štartuje už o 3:00 hod. ráno nášho času.

FOTO: Badminton Photo

Výsledky

Priamy prenos

11. 1. 2021