marec 2021
po ut st št pi so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
             

Čo priniesol mesiac: „Január 2021“

Čo všetko sa udialo počas prvého mesiaca sezóny 2021? Odštartovali sme online webináre ako aj workouty, súťažili sme, ba čo viac, užili sme si skoro tri týždne svetového bedmintonu.


Webináre

V utorok, 19.1.2021 mali reprezentanti možnosť absolvovať webinár, ktorého špeciálnym hosťom bol nemecký bedmintonista Alexander Roovers. Čítajte viac.

Rozhovory

Juniorská majsterka Slovenska Natália Tomčová je súčasťou projektu, v ktorom Slovenský olympijský a športový výbor spolu s Nadáciou SOŠV podporia úspešných mládežníckych športovcov sumou 48 000 EUR. Čítajte viac.

Ponúkli sme Vám rozhovor s predsedom Športovo-technickej komisie SZBe, ktorý sa rozhovoril o tom, ako sa k bedmintonu dostal, čo predchádzalo jeho predsedníctvu a ako vidí aktuálnu situáciu s koronavírusom v rámci slovenského bedmintonu. Čítajte viac.

Workout

Reprezentanti absolvovali v januári prvý spoločný online tréning, ktorý mala pod palcom Judith Meulendijks. A ako vyzeral? Čítajte viac.

Z domova

Radi čítate a popritom sa aj vzdelávate? V tom prípade by ste určite nemali prehliadnuť stránku ImunoVital, ktorá sa v sérii článkov pre športovcov venuje vždy rôznym témam. Čítajte viac.

Ťažký štart novej sezóny a nutnosť prijímať rázne rozhodnutia, najmä kvôli aktuálnej pandemickej situácii...takýto je momentálne bedmintonový svet. A práve pre súčasný stav, v akom sa Slovensko nachádza, sa aj podujatie FORZA Slovak Open 2021, ktoré bolo naplánované na 3.-6.marca v Trenčíne, muselo zrušiť. Čítajte viac.

Zo sveta

Nová sezóna odštartovala, a aj keď sa nachádzame v naozaj ťažkej a nepredvídateľnej situácii, v kalendári turnajov nám svieti niekoľko vrcholných podujatí, na ktorých by sa reprezentanti či zástupcovia Slovenska mohli zúčastniť. Čítajte viac.

16.-21.februára by sa vo fínskom meste Vantaa mali odohrať Majstrovstvá Európy zmiešaných družstiev, a to za účasti tých najlepších tímov, ktoré na šampionát postúpili skrz decembrové kvalifikácie. Čítajte viac.

Európsky olympijský výbor oznámil, že bedminton bude pridaný do programu Európskych hier, ktoré sa uskutočnia v roku 2023, v poľskom Krakove. Čítajte viac.

Svetové turnaje

Na úvodnom turnaji sezóny 2021 v Thajsku sa veru bolo na čo pozerať. Prvé výhry si v novej sezóne na konto pripísali hráči z piatich rôznych krajín, pričom z triumfu sa radovali aj domáci. Čítajte viac.

Znie to priam až neuveriteľne, ale Viktor Axelsen a Carolina Marin dokázali potvrdiť svoju dominanciu, keď druhý týždeň po sebe vystúpili na vrcholy vo svojich disciplínach. Výhru potvrdili aj domáci Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai v mixe a Taiwanci Lee Yang/Wang Chi-Lin v štvorhre mužov. Čítajte viac.

5. 2. 2021