28
29
30

Výsledkový servis: Slovenia International a Spain Masters

Slováci sa v pavúkoch medzinárodných turnajov v Slovinsku a Španielsku dlho neohriali. Milan Dratva, Martina Repiská ako aj Sofia Slosiariková ukončili svoje turnajové účinkovanie hneď po prvých zápasoch, na ktoré nastúpili.

Martina Repiská (SVK) – Yaelle Hoyaux (FRA) 21:12, 15:21, 14:21

HSBC BWF World Tour Super 300 podujatie a slovenská reprezentantka verzus súperka z Francúzska. V tomto prípade naozaj platilo pravidlo, že svetový rebríček nemusí presne odrážať aktuálnu výkonnosť hráča. Martina bola v stretnutí ako 69.hráčka favoritkou, čo potvrdila víťazstvom v prvom sete po výsledku 21:12. Hoyaux, ktorá sa v svetovom rebríčku nachádza na mieste číslo 103. ale v ďalších setoch prevzala iniciatívu a sety 21:15, 21:14 v jej prospech znamenali po 47-minútach Martinin koniec.

Sofia Slosiariková (SVK) – Ruzana Ruzana (INA) 9:21, 12:21

Prvé International Series podujatie pre Sofiu, a rovnako premiéra indonézskej hráčky na európskom kontinente. Bedmintonistky s minimálnym vekovým rozdielom, avšak s rozdielom v hernej kvalite. Slovenka odchádzala z kurtu so skúsenosťami ako porazená, Indonézanka s ďalším očakávaním a víťazstvom v ruke. Ruzana následne prešla aj ďalším kvalifikačným kolom cez Ukrajinku Yanu Sobko, no v prvom kole hlavnej súťaže jej v troch setoch stopku vystavila domáca hráčka Petra Polanc.

Milan Dratva (SVK) – Fabian Roth (GER) 9:21, 6:21

Do tretice Milan Dratva a super-návrat nemeckého hráča. Boj o každý bod, a to doslova. Milan veľa šancí proti súperovi nemal, pretože Roth počas celého zápasu držal opraty pevne v rukách. Kvality Fabiana Rotha už zmieňovať nebudeme, dodáme len, že po jednoznačnej výhre nad Slovákom zabodoval aj v ďalšom stretnutí, keď Francúza Amauryho Lievra porazil po setoch 21:3 a 21:12. V treťom kole si Roth sily zmeria s ďalším Francúzom, Alexom Lanierom a určite bude zaujímavé sledovať kam až nemecký reprezentant v pavúku dokráča... Žeby na vrchol?