jún 2021
po ut st št pi so ne
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       
             

Čo priniesol mesiac: „Máj 2021“

Ďalší mesiac je za nami, a my len môžeme konštatovať, že situácia okolo pandémie koronavírusu stále marí organizáciu podujatí. Nájdu sa ale aj výnimky, a práve vďaka nim sme počas uplynulých týždňov mohli sledovať výkony slovenských hráčov na viacerých frontoch.


Rozhovory

Juniorská reprezentantka a hráčka oddielu PBA Prešov, Júlia Chmurovičová si plní sny... V Anglicku totiž absolvuje tréningovú prípravu, pričom povinnú školskú dochádzku si plní na diaľku. Ako sa ale Julka do Anglicka dostala a aké sú jej plány? Čítajte viac.

Alžbeta Peruňská, reprezentantka oddielu Spoje Bratislava dokázala na Majstrovstvách Slovenska v sezóne 2019 zabodovať v mixe ako aj v štvorhre. Spoločne s Milanom Dratvom prešli pavúkom až na jeho vrch a ukoristili zlaté medaily. S partnerkou Luciou Vojtekovou dokráčali v štvorhre do finále. Čítajte viac.

Nie je to sen, ani rozprávka... Reprezentantka Martina Repiská sa stane treťou hráčkou v histórii slovenského bedmintonu, ktorá si zahrá pod piatimi kruhmi. Čítajte viac.

Sústredenia

17.-21.mája 2021 sa v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne uskutočnilo prvé z reprezentačných sústredení, ktoré boli počas mája naplánované. Čítajte viac.

V Trenčíne sa od 17.mája nachádzalo 16 nádejných reprezentantov, ktorí v športovej hale M-ŠPORT trénovali pod dohľadom trénerov Judith Meulendijks a Jána Fiľa. Čítajte viac.

22.-29.mája pokračovala séria reprezentačných sústredení. Pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa nachádzali juniori, ktorých ale doplnili aj zástupcovia z reprezentácie dospelých. Čítajte viac.

Medzinárodné turnaje

Milan Dratva sa v pavúku International Series podujatia v Portugalsku veľmi dlho neohrial. Vo svojom úvodnom kvalifikačnom stretnutí totiž v dvoch setoch podľahol Francúzovi Yanisovi Gaudinovi. Čítajte viac.

Slováci v pavúkoch medzinárodných turnajov v Slovinsku a Španielsku dlho nepobudli. Milan Dratva, Martina Repiská ako aj Sofia Slosiariková ukončili svoje turnajové účinkovanie hneď po prvých zápasoch, na ktoré nastúpili. Čítajte viac.

Päť stretnutí, ani jedna výhra. Žiaľ, aj takáto bola realita účasti slovenských hráčov na podujatiach Polish U17 Open a Austrian Open. Čítajte viac.

Z domova

Staňte sa čiarovým rozhodcom a zažite atmosféru Európskeho olympijského festivalu mládeže priamo z dejiska šampionátu... Čítajte viac.

Slovensko sa riadi podľa regionálneho COVID automatu, ktorý sa aktualizuje každý týždeň. Rovnako je na tom aj šport, pre ktorý taktiež platí špotový COVID automat. Čo to ale v praxi znamená? Čítajte viac.

Multišportové podujatie pre žiakov vo veku od 13 do 15 rokov, ktorého súčasťou bude aj turnaj v bedmintone, sa uskutoční v srbskom meste Belehrad, a to 11. až 19.septembra 2021. Čítajte viac.

Zo sveta

V sobotu, 1.mája 2021, sa uskutočnila už druhá virtuálna výročná členská konferencia Badminton Europe. Čítajte viac.

Sobota, 22.máj, bola dňom hlasovania, kedy sa na výročnej členskej konferencii BWF rozhodovalo aj o tom, či prejde návrh zmeny bodovacieho systému. Čítajte viac.

Na 82.ročníku výročnej členskej konferencie svetovej federácie, ktorá sa 22.mája 2021 konala virtuálne, boli okrem rôznych hlasovaní potvrdené pozície prezidenta a viceprezidenta BWF, či viceprezidenta pre Parabedminton, ba volilo sa aj 20 členov rady BWF. Čítajte viac.

Zrušené a odložené podujatia

Ďalšie odložené turnaje... Seniorské Majstrovstvá Európy, India Open, Adria U17 International, 11th Multi Alarm Hungarian International Junior Championships či Celcom Axiata Malaysia Open sú podujatiami, ktoré sa žiaľ, pre stále pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu aktuálne neuskutočnia. Čítajte viac.

HSBC BWF World Tour Super 500 podujatie Singapore Open je zrušené! Turnaj, ktorý sa mal odohrať 1.-6.júna sa kvôli narastajúcemu počtu prípadov ochorenia COVID 19 na celom svete neuskutoční. Čítajte viac.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v spojení s ochorením COVID 19 sa Európska bedmintonová federácia rozhodla Majstrovstvá Európy veteránov v roku 2021 úplne zrušiť. Čítajte viac.

 

2. 6. 2021